Lifting na poziomie komórkowym

Nucleofill to biostymulator do głębokiej odnowy i bioregeneracji skóry o trójkierunkowym mechanizmie działania. Jest to sterylny, wchłanialny, apirogenny produkt składający się z długich łańcuchów polimerów polinukleotydów (PDRN) pochodzenia naturalnego.

Nucleofill dzięki właściwościom biochemicznym, poprawia jakość skóry i skutecznie zapobiega objawom starzenia i fotostarzenia skóry takim jak zmarszczki, utrata jędrności, kolorytu i delikatności skóry. Z powodzeniem może być stosowany w leczeniu blizn zanikowych. Biostymulacja przebiega poprzez pobudzenie receptorów błonowych fibroblastów w skórze właściwej.

 

Bezpieczeństwo stosowania

Nucleofill to produkt odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, pochodzenia naturalnego, nie zawierający substancji o potencjale uczulającym. Nucleofill występuje w dwóch stężeniach (Medium 20 mg/ml i Strong 25 mg/ml), w postaci przezroczystego żelu, sterylnie zapakowany w jednorazowe strzykawki z zamknięciem LuerLock.

Działanie liftingujące

Stymulacja fibroblastów prowadzi do wytwarzania kolagenu typu 1, elastyny. Poprzez działanie na receptory CD 40 fibroblasty dojrzewają w miofibroblasty. Wpływa to na działanie liftingujące i rewitalizujące niezależnie od rodzaju skóry.

Działanie antyoksydacyjne 

Polimeryczne makrocząsteczki są zdolne do natychmiastowego działania "zmiatającego" wolne rodniki, które wychwytywane są przez pierścienie aromatyczne w zasadach azotowych.

Działanie nawilżające

"Gąbka elektrostatyczna", czyli wiązanie wody przez grupy hydrofilowe pojedynczych nukleotydów prowadzące do głębokiego nawodnienia tkanek.

 

WSKAZANIA

 

Nucleofill jest przeznaczony do bioregeneracji skóry twarzy, ciała, szyi, dekoltu i dłoni oraz remodelowania skóry dla każdego niezależnie od wieku.

 

Rekomenduje się wykonywanie zabiegu pacjentom, którzy:

- chcą uzyskać widoczny efekt odmłodzenia bez ingerencji w rysy twarzy]

- chcą zmniejszyć widoczność zmarszczek, bruzd oraz ujędrnić skórę

- są narażeni na stres oksydacyjny (zanieczyszczenie powietrza, ekspozycja na słońce, palenie tytoniu, zła dieta)

- mają wiotką i odwodnioną skórę

- chcą przygotować skórę do zabiegów wypełniających, w celu przedłużenia i utrzymywania się ich efektu estetycznego

 

PROTOKÓŁ ZABIEGOWY

 

Stężenie produktu dobierane jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Rekomendowana jest seria 4 zabiegów wykonywanych co 15 do 30 dni. Zalecana jest wielopunktowa technika podawania. Produkt jest stymulatorem, nie należy go podawać powierzchownie. Iniekcje powinny być wykonywane w głębokie warstwy skóry właściwej.

Podczas zabiegu można podać od 1 do 6 strzykawek.

Procedura powinna zostać poprzedzona wywiadem i badaniem lekarskim celem kwalifikacji pacjenta do zabiegu i doboru techniki podania. Należy używać wyłącznie sterylnych igieł, rekomendowane są igły 30G. Bezpośrednio po podaniu produktu należy delikatnie rozmasować okolicę jego podania.

adres

MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


534 224 229