MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa nazywana również iniekcyjną, na przestrzeni ostatnich kilku lat stała się jednym z bardziej rozchwytywanych zabiegów odmładzających wykonywanych w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Nie mogło jej zatem zabraknąć w ofercie naszej kliniki w Szczecinie.

Zabieg mezoterapii polega na dostarczaniu w głębokie warstwy skóry preparatów zawierających kwas hialuronowy oraz substancje odżywcze, czyli wszystkich tych składników, których potrzebuje nasza skóra, aby wyglądać młodo, zdrowo i promiennie.

Istota tej metody polega na zastosowaniu cienkiej igły, za pomocą której preparaty są wprowadzane do skóry właściwej. Składniki aktywne docierają w odpowiednim stężeniu bezpośrednio do wszystkich tych miejsc, które potrzebują wzmocnienia, przez co mogą zadziałać w optymalny sposób.

Zabiegi mezoterapii igłowej wykorzystują dwa odmienne mechanizmy działania. Pierwszy sprowadza się do korzystnego działania substancji wprowadzanych poprzez nakłucia pod skórę. Drugi zakłada efekt ogniskowego gojenia się skóry. Powstały uraz, czyli wspomniane mikronakłucia wywołują reakcję w postaci pobudzenia komórek naskórka oraz skóry właściwej do samodzielnej regeneracji.

W rezultacie dochodzi do poprawy mikrokrążenia w obrębie tkanki podskórnej, wzrostu metabolizmu komórek tłuszczowych.

Innymi słowy mezoterapia igłowa dotlenia oraz odżywia głęboko położone komórki. Poprawie ulega gęstość skóry, spłycone zostają głębokie bruzdy, zaś drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Pokonanie bariery naskórkowej na drodze iniekcji pozwala na osiągnięcie szybkich efektów odmłodzenia skóry. To właśnie przyczyna sukcesu mezoterapii igłowej. Jest wiele procedur rewitalizacyjnych, ale zastosowana w nich technika sprawia, że substancje o dobroczynnym działaniu nie są w stanie gruntownie spenetrować głębszych warstw skóry, a przez to ich działanie nierzadko jest dosyć powierzchowne i krótkotrwałe.

Wśród zalet mezoterapii warto wymienić także jej uniwersalność i wszechstronność. Nadaje się do każdego typu cery. Różnorodność składników zawartych w mieszankach sprawia, że można uporać się z kilkoma problemami jednocześnie. Jest to zabieg niechirurgiczny, dający długotrwałe rezultaty. Nakłucia po igle są mało widoczne i bardzo szybko się goją.

Mezoterapia igłowa jest stosowana do odbudowy i regeneracji dojrzałej skóry, u której postępujące procesy starzenia się zdążyły już poczynić pewne zniszczenia. Liftingu, odżywienia oraz nawilżenia. Zaleca się również korzystanie z niej profilaktycznie, po to aby cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem możliwie jak najdłużej. Można ją także stosować w sytuacji przejściowego pogorszenia stanu skóry, aby przywrócić jej dawny blask.

Zabieg cechuje się dużą skutecznością w odmładzaniu. Wykonywany jest on równie często na skórze dekoltu oraz rąk. Dobrze sprawdza się przy zwalczaniu cellulitu, usuwaniu blizn oraz odżywianiu cebulek włosów.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu mezoterapii igłowej można wymienić:

 • ciążę i karmienie piersią;
 • cukrzycę;
 • choroby nowotworowe;
 • stany zapalne skóry;
 • epilepsję;
 • choroby autoimmunologiczne.

Podczas zabiegu wykorzystywane są gotowe mieszanki, których skład został tak skomponowany, aby możliwe było odpowiednie dobranie ich do rodzaju skóry oraz problemów, które ona posiada. Na przykład kwas askorbinowy prowadzi do zwiększenia syntezy kolagenu, wzmacnia ścianki naczynek krwionośnych, działa przeciwstarzeniowo. Ten składnik aktywny zawarty jest w preparatach stosowanych podczas zabiegu mezoterapii igłowej dla cery dojrzałej oraz naczyniowej.

Aquashine BR

Aquashine BR to preparat z nieusieciowanym kwasem hialuronowym przeznaczony do głębokiej mezoterapii (Soft Filler). Zaleca się go do zabiegów rewitalizacji skóry przesuszonej, pozbawionej blasku, z występującymi przebarwieniami.

Obecność kwasu hialuronowego w preparacie sprawia, że skóra jest intensywnie nawilżona, miękka oraz gładka. Kompleks peptydowy i składniki odżywcze stopniowo wyrównują jej koloryt i redukują widoczne na skórze zmiany barwnikowe.

To produkt wpływający na poprawę napięcia i elastyczności skóry, poprzez stymulowanie procesu podziałów komórkowych. Odnawia on bardzo suchą, zmęczoną oraz odwodnioną skórę. Zmniejsza widoczne przebarwienia i zapobiega procesowi hiperpigmentacji.

Już po wykonaniu pierwszej procedury efekty działania preparatu zaczynają być widoczne. Przeprowadzenie 3 zabiegów mezoterapii z zachowaniem miesięcznego odstępu pomiędzy każdym z nich, pozwala na uzyskanie optymalnych efektów.

Dermaheal HSR

Dermaheal HSR jest produktem o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym przeznaczonym do mezoterapii. Pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia oraz nawilżenia. Pobudza do regeneracji suchą oraz słabo odżywioną skórę, wpływa na zwiększenie zdolności komórek do odbudowy.

To kompleks 5 peptydów biomimetycznych, 24 aminokwasów, 13 witamin, 5 minerałów, 4 kwasów nukleinowych, 4 koenzymów oraz 2 czynników redukujących. Tak bogaty skład sprawia, że produkt aktywnie rewitalizuje skórę z oznakami starzenia się, efektywnie spłyca istniejące już zmarszczki. Kwas hialuronowy nawilża, wygładza oraz zwiększa poziom elastyczności skóry. Preparat ten wykorzystywany jest przede wszystkim do dojrzałej skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, które są bardzo delikatne i wyraźnie odznacza się na nich upływ czasu.

Mezoterapia igłowa prowadzi do wygładzenia drobnych zmarszczek pobudzając skórę do produkcji nowych komórek. Wzmacnia jej jędrność poprzez stymulację syntezy kolagenu oraz elastyny, które tworzą jej strukturę. Nawadnia przesuszoną skórę i pomaga jej w zachowaniu stanu równowagi.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 4 - 6 zabiegów mezoterapii w odstępach dwutygodniowych.

Cennik

Mezoterapia igłowa (Aquashine BR)
- ultranawilżanie i rozjaśnianie skóry

600zł/zabieg

 

 

Mezoterapia igłowa (Dermaheal HSR)
- nawilżanie i rewitalizacja skóry

450zł/zabieg

  adres

  MASI dr Mariusz Domagalski

  ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


  534 224 229
  668 469 240