Ze zmianami skórnymi zmagają się zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. Dla wielu z nich stanowi to bardzo duży problem. Trądzik jest bowiem także przyczyną bólu i kłopotów psychologicznych wynikających z braku pewności siebie.
To właśnie dlatego coraz więcej osób zmagających się ze skórnymi zaburzeniami decyduje się na laserowe zabiegi na trądzik, których celem jest jego leczenie poprzez redukcję i usuwanie całkowite.
Na czym one polegają i w jaki sposób się je przeprowadza? Przedstawiamy informacje na ten temat.
Metoda uważana przez specjalistów za jedną z najskuteczniejszych i najbardziej kompleksowych polega na wykorzystaniu wiązek lasera, które odpowiadają za usuwanie trądziku.
Działanie laserowego światła sprawia, że giną bakteryjne komórki odpowiadające za rozwój patologicznych zmian. Leczenie prowadzone jest więc poprzez eliminację czynników etiologicznych schorzenia.
Dzięki temu zmiany trądzikowe mogą zacząć stopniowo zanikać. Ograniczenie zasięgu stanów zapalnych może nastąpić także za sprawą zahamowania wydzielania łoju.
Zabieg redukcji oddziałuje bezpośrednio na białko kolagenowe, które odpowiada za kondycję skóry i bierze udział w procesach zanikania potrądzikowych blizn czy przebarwień.
Z uwagi na nieinwazyjny charakter leczenie i usuwanie trądziku laserem jest dla pacjenta bezbolesne, ponieważ podczas przeprowadzania czynności skórę schładza się chłodnym powietrzem.
Dla utrwalenia efektów zaleca się wykonanie pełnej serii zabiegów redukcji w liczbie i odstępach czasu określonych przez lekarza prowadzącego, który przed przystąpieniem do działania przeprowadził niezbędne badania i zebrał wywiad.
Wykonane zgodnie ze standardami laserowe usuwania trądziku w klinice w Szczecinie wymaga odpowiedniego przygotowania, ponieważ istnieją okoliczności, które uniemożliwiają leczenie i redukcję tą metodą.
Najważniejsze jest to, aby skóra była wolna od podrażnień i wszelkiego rodzaju uszkodzeń. Z tego powodu co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaniechać depilacji z użyciem wosku. Podobnie jest w przypadku kosmetyków takich jak peelingi czy scruby do ciała.
Powinno się zrezygnować ich wykorzystywania na miesiąc przed redukcją laserem. Bardzo ważne jest także to, że poddawana działaniu światła lasera skóra powinna unikać opalania.
Specyfiką metody leczenia i usuwania trądziku laserem jest krótki czas rekonwalescencji. Pacjent niedługo po zabiegu może zacząć prowadzić normalny tryb życia. W trosce o kondycję skóry po naświetlaniu należy pamiętać jednak o odpowiedzialnej pielęgnacji.
Przez pierwszą dobę cera może być lekko zaczerwieniona, więc warto zadbać o jej nawodnienie i przyspieszyć regenerację po leczeniu za pomocą specjalnych maseczek nawilżających.
Po redukcji, do której wykorzystujemy w naszej klinice w Szczecinie laser, trzeba co najmniej na miesiąc zrezygnować z opalania się i solarium oraz wyjątkowo uważnie chronić leczoną skórę. W tym celu zalecane jest sięganie po wysokojakościowe kremy z filtrami UV.
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu laserowego w naszej klinice w Szczecinie są aktywne choroby i infekcje skórne (łuszczyca, opryszczka).
Redukcja trądziku za pomocą światła lasera jest wykluczona ze względu na choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, endokrynologiczne oraz hormonalne.
Podobnie postępuje się także w przypadku przyjmowania leków światłoczułych i problemów z prawidłowym krzepnięciem krwi. Mając to wszystko na uwadze, każdego pacjenta diagnozujemy i kwalifikujemy do zabiegu laserowej redukcji i usuwania niepożądanych zmian skórnych, biorąc pod uwagę wszelkie niezbędne kryteria leczenia.
MASI dr Mariusz Domagalski
ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland
Medycyna estetyczna
Laseroterapia
Kosmetologia
e-mail: info@masi.com.pl