KWAS HIALURONOWY

Linia produktów kwasu hialuronowego RESTYLANE, które stosujemy w naszej klinice, zapewnia kompleksowe rozwiązania w celu korekcji drobnych i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również poprawy konturów twarzy, powiększania oraz modelowania ust.

RESTYLANE jest czysto krystalicznym żelem kwasu hialuronowego. Unikalny proces stabilizacji (NASHA™ - Non-Animal-Stabilized-Hyaluronic-Acid), opatentowany i wykorzystywany w produkcji RESTYLANE przez szwedzką firmę Q-MED., zaprocentował żelem kwasu hialuronowego, który jest niemal identyczny z naturalnym, występującym w młodej skórze.

Jego zastosowanie powoduje długotrwały efekt w redukcji zmarszczek i znacząco minimalizuje ryzyko reakcji skóry na zabieg. Restylane® jako jedyny preparat wypełniający zmarszczki, został w pełni przebadany klinicznie, zgodnie z zasadami Evidence Based Medicine (Medycyna oparta na faktach).

Bezpieczeństwo i skuteczność tego preparatu udowodniono w ponad 10 000 000 wykonanych dotychczas zabiegach. RESTYLANE pomyślnie przeszedł rygorystyczną procedurę rejestracji w Stanach Zjednoczonych i został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków - FDA (Food and Drug Administration). FDA jest znana z rygorystycznych przepisów dotyczących wydawania zezwoleń. Pozytywna opinia tej agencji rządowej jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości.

RESTYLANE działa poprzez uzupełnienie zasobów naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie, hamuje rozpad kolagenu wywołany przez kolagenazy, przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry, dodatkowo także stymuluje produkcję nowego kolagenu.

Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia.

RESTYLANE działa długotrwale, ale nie permanentnie.

Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle ok. 12 miesięcy, po tym czasie Restylane ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

Kwas hialuronowy RESTYLANE:

► likwiduje zmarszczki i bruzdy

► powiększanie, modelowanie ust tj. zaakcentowanie brzegów ust, wypełnienie czerwieni warg, zwiększenie objętości warg, uniesienie kącików ust

► lifting wolumetryczny, poprawa owalu twarzy

► przywraca utraconą objętość tkanek

► poprawia jędrność skóry i wygładza jej powierzchnię 

Informacj dodatkowe

Jak wygląda zabieg?

Zabieg medycyny estetycznej z zastosowaniem kwasu hialuronowego trwa kilkanaście minut. W naszym gabinecie medycyny estetycznej wykorzystujemy nowatorskie techniki wprowadzania preparatu, które nie ranią tkanek i minimalizują ryzyko powstawania siniaków po zabiegu medycyny estetycznej. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu.

Co możesz odczuwać podczas zabiegu?

W trakcie zabiegu medycyny estetycznej z zastosowaniem kwasu hialuronowego pacjent odczuwa delikatne ukłucia i rozpieranie.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia?

Efekt działania kwasu hialuronowego utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

O czym należy pamiętać?

W okresie 7 dni przed zabiegiem medycyny estetycznej należy unikać alkoholu, aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko. Nie zaleca się też przeprowadzania zabiegu podczas miesiączki. W okresie dwóch tygodni po zabiegu medycyny estetycznej z zastosowaniem kwasu hialuronowego należy unikać ekspozycji na wysokie temperatury (słońce, sauna, solarium).

Czy są jakieś skutki uboczne?

Zabieg jest iniekcją podskórną, zatem mogą pojawić się zaczerwienienia oraz niewielkie zasinienia. Zazwyczaj znikają one w ciągu pierwszych trzech dni po zabiegu medycyny estetycznej. Niemniej jednak po zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego nie ma przeciwwskazań do powrotu do normalnej aktywności.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego są: uczulenie na kwas hialuronowy, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i okres karmienia piersią.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest bardzo bezpieczny. Substancje wykorzystywane do zabiegów są pozyskiwane syntetycznie, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo uczulenia. W medycynie estetycznej zabiegi wolumetryczne charakteryzują się bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Cennik

1 ampułka (1 ml)

950 zł

0,5 ampułki (0,5 ml)

650 zł

    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229
    668 469 240