11 faktów i mitów na temat botoxu

Na temat zabiegów medycyny estetycznej z zastosowaniem botoksu powstało wiele mitów i uprzedzeń. Wynika to zapewne stąd, że w naszym kraju wiedza na temat medycyny estetycznej ciągle jest niewystarczająca. Poniżej przedstawiam Wam najczęściej spotykane fakty i mity o botoxie.

1. Po zabiegu medycyny estetycznej botoxem nie wracamy od razu do pełnej sprawności.

Mit. Po wykonaniu zabiegu od razu można wrócić do normalnej aktywności.

2. Botoks jest jedną z metod powiększania ust.

Mit. Botox w medycynie estetycznej wykorzystywany jest przed wszystkim do redukcji zmarszczek. Możemy nim skorygować ewentualnie opadające kąciki ust. Kształt ust poprawiamy za pomocą kwasu hialuronowego.

3. Nie każdą zmarszczkę możemy korygować za pomocą botoxu.

Fakt. Jedyną osobą, która może podjąć decyzję, czy zmarszczkę możemy skorygować używając botoksu jest lekarz. Nie przy wszystkich rodzajach zmarszczek możemy zdecydować się na botox (np. nie stosujemy go przy skłonności do opadania dolnych powiek – ten zabieg mógłby przynieść efekt odwrotny).

4. Możemy doprowadzić do uszkodzenia twarzy stosując botoks.

Mit. Nie istnieje takie ryzyko. Nie pojawiają się blizny ani uszkodzenia twarzy, a z kolei miejsce ostrzyknięcia jest niewidoczne.

5. Osoby regularnie stosujące botox często dotyka efekt rozleniwienia mięśni.

Mit. Zostały przeprowadzone badania na temat przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Stwierdzono, że podczas regularnego stosowania botoxu nie dochodzi do zaniku tkanki mięśniowej. Funkcjonuje ona cały czas tak samo, jedynie co się zmienia to nawyk korzystania z mimiki twarzy.

6. Efekty zastosowania botoxu utrzymują się do końca życia.

Mit. Widoczny efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Zabieg należy regularnie powtarzać.

7. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, zauważamy go od razu po zabiegu. 

Mit. Pierwsze zmiany są zauważalne po 2-3 dniach od momentu wykonania zabiegu. Natomiast pełny efekt jest widoczny po ok. 7-14 dniach i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.

8. Botox jest stosowany w leczeniu nadpotliwości.

Fakt. Stosuje się go od wielu lat w leczeniu nadpotliwości. Powoduje on zahamowanie przewodzenia impulsów nerwowych, które są odpowiedzialne za działanie gruczołów potowych. W miejscu podania leku jest zahamowane wydzielanie potu. Botox stosujemy w leczeniu nadpotliwości: pach, rąk i stóp.

9. Zabieg medycyny estetycznej z użyciem botoksu jest bardzo bolesny. 

Mit. Zabieg jest wykonywany za pomocą bardzo cienkiej igły, w związku z czym jest praktycznie bezbolesny. Oczywiście by całkowicie zniwelować uczucie bólu lekarz przed rozpoczęciem zabiegu znieczula miejsce poddawania ostrzyknięciu kremem Emla (działa miejscowo znieczulająco).

10. Zabieg można wykonywać u kosmetyczki, kosmetologa lub na własną rękę.

Mit. Zabieg może wykonać tylko i wyłącznie lekarz po przebytych kursach. W żadnym wypadku kosmetyczka czy kosmetolog nie powinni wykonywać tego typu zabiegów.

11. Botoks zmniejsza czucie twarzy.

Mit. Toksyna botulinowa blokuje jedynie połączenia nerwowo mięśniowe i nie ma żadnego wpływu na receptory czuciowe w skórze.

 

Chcesz wprowadzić zmiany w swoim wyglądzie, ale nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować?

 

☎ Zadzwoń teraz pod nr tel. tel. 534 224 229 i zapisz się do mnie na bezpłatną konsultację lekarską z zakresu medycyny estetycznej we wrześniu!

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wykonaniu jednego lub serii zabiegów, warto wybrać się na konsultację do lekarza, który pozna Twoje oczekiwania, zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie oraz doradzi właściwy zabieg.

 

[UWAGA] Nie zwlekaj - ilość miejsc na bezpłatne konsultacje ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Miłego dnia! :)

dr Mariusz Domagalski

adres

MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


534 224 229