BOTOX

Botox to najbezpieczniejsza, a zarazem najskuteczniejsza metoda usuwania zmarszczek mimicznych. Prawdopodobnie jest on najbardziej znanym zabiegiem medycyny estetycznej na świecie. Rozsławiły go znane osoby, które od lat regularnie korzystają z botoksu. To ich sprawdzony sposób na zachowanie świeżego oraz młodzieńczego wyglądu przez jak najdłuższy czas.

Obecnie zabiegi botoksem nie są już luksusem zarezerwowanym tylko dla osób dobrze sytuowanych finansowo

W naszej klinice w Szczecinie z zabiegu botoxem może skorzystać każdy, gdyż proponowane ceny nie należą do zbyt wygórowanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na własnej skórze sprawdzić jego efektywność.

Panuje przekonanie, że zabiegi botoxem są dedykowane dla osób dojrzałych oraz tych, u których pojawiły się pierwsze objawy starzenia się skóry. Obecnie uważany jest on za niezbędny element profilaktyki przeciwstarzeniowej w medycynie estetycznej. Botoks pozwala szybko, skutecznie oraz na długi czas zredukować płytkie zmarszczki i spłycić głębokie bruzdy na twarzy. Nie dopuszcza również do tworzenia się nowych.

Botoks to potoczna nazwa toksyny botulinowej wytwarzanej przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. To najsilniejsza spośród wszystkich znanych toksyn biologicznych. Stosowana podczas zabiegu dawka tej substancji jest kilkaset razy mniejsza niż ta, która mogłaby wywołać ogólnoustrojowe działania niepożądane.

Procedura jest zatem bezpieczna, a przy tym daje znakomite rezultaty

Stosowanie botoxu nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia dla zdrowia również dlatego, że wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry za pomocą cienkiej igły, a więc dociera dokładnie tam, gdzie chcemy, aby się znalazł, rozluźniając mięśnie odpowiedzialne za tworzenie zmarszczek.

Niewielka ilość botoksu podana w ten sposób do mięśni położonych pod skórą powoduje zahamowanie odbioru impulsów nerwowych, a w efekcie rozluźnienie tych partii, które są odpowiedzialne za mimikę. Ten zabieg medycyny estetycznej pozwala uzyskać zrelaksowany i wypoczęty wygląd oraz złagodzić rysy twarzy. Ponadto zmniejszenie aktywności mięśni mimicznych zapobiega pogłębianiu się istniejących już zmarszczek.

Botoks - wskazania do wykonania zabiegu

- bruzdy między brwiami, czyli tzw. "lwie (marsowe) zmarszczki";

- zmarszczki w okolicach oczu, czyli tzw. „kurze łapki”;

- zmarszczki na czole poziome i pionowe;

- zmarszczki dolnej części twarzy, czyli tzw. „bruzdy marionetki”;

- opadające powieki oraz kąciki ust.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu botoksem

- ciąża oraz karmienie piersią;

- miesiączka;

- choroby nowotworowe;

- choroby autoimmunologiczne;

- infekcje ogólne oraz miejscowe;

- stosowanie antybiotyków;

- zaburzenia przewodnictwa nerwowo - mięśniowego;

- zaburzenia krzepnięcia krwi;

- zażywanie leków rozrzedzających krew (m.in. aspiryny)

Zabieg botoksem jest bezbolesny. Odczuwane są jedynie delikatne nakłucia, które mogą wywoływać wrażenie dyskomfortu, ale nie bólu. Jednak dla zwiększenia komfortu szczególnie wrażliwych pacjentów z odpowiednim wyprzedzeniem aplikujemy na okolicę zabiegową krem o działaniu znieczulającym.

Nie ma konieczności prowadzenia testów ani badań diagnostycznych przed zabiegiem botoksem

To procedura niewymagająca żadnego szczególnego przygotowania po stronie osób z niej korzystających. Poprzedza ją wywiad, podczas którego lekarz ustala, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Podczas rozmowy poznaje problemy pacjenta i proponuje mu rozwiązania, które idealnie wpiszą się w jego potrzeby, tak aby był w pełni zadowolony z wypracowanych rezultatów. Ważne jest, aby punkty iniekcji botoxu były indywidualnie dopasowane do pacjenta. Stosowanie ogólnie przyjętych schematów w tym przypadku nie sprawdza się dobrze.

Zabieg botoksem w naszej klinice w Szczecinie wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Jednorazowo podawane są bardzo małe dawki toksyny botulinowej. Ważna jest nie tylko odpowiednia ilość substancji, ale i precyzja, aby dotarła ona do tych mięśni, które przyczyniają się do tworzenia zmarszczek mimicznych na wybranym obszarze twarzy. Botox wstrzykuje się za pomocą jednorazowej strzykawki, która jest wyposażona w cienką igłę. Każda iniekcja rozluźnia mięśnie oraz wygładza linie zmarszczek.

Procedura zwykle zajmuje 30 minut. To jak długo będzie ona trwała jest ściśle uzależnione od ilości obszarów, w które będzie wprowadzany botoks. To rutynowy zabieg, co oznacza, że nie jest on inwazyjny oraz nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po jego zakończeniu można wrócić do pracy lub innych codziennych aktywności.

Botoks działa stopniowo. To, jak długo trzeba będzie czekać na pierwsze efekty, zależy od wieku pacjenta, stanu jego skóry oraz okolicy, w którą została podana substancja. Pożądany rezultat uzyskuje się na ogół w ciągu 3 - 14 dni po zabiegu. Ostatecznym efektem jest wygładzenie ostrzykiwanych toksyną botulinową zmarszczek.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze czasami pojawiają się zaczerwieniania, widoczne bywają również delikatne ślady nakłuć. Na ogół zmiany na skórze są niewielkie, tym samym mało widoczne dla otoczenia. W takich sytuacjach nie należy się niepokoić, gdyż ustąpią one w przeciągu kilku następnych godzin.

<img data-cke-saved-src="/files/5330757905d43550393ef4_botox.jpg" src="/files/5330757905d43550393ef4_botox.jpg" alt="botoks Szczecin/>

Po zakończeniu zabiegu z użyciem botoxu przez 4 godziny należy unikać pochylania głowy. W ciągu najbliższych 24 godzin nie wolno masować, ani pocierać obszaru poddanego zabiegowi. Na przestrzeni tego czasu przeciwwskazany jest również wysiłek fizyczny oraz spożywanie alkoholu. Przez następne dwa tygodnie nie zaleca się zabiegów laserowych, wykorzystujących fale radiowe lub głęboką podczerwień, gdyż mogą one wpłynąć na osłabienie i skrócenie czasu działania preparatu. Podobnie jak ekspozycja na słońce, korzystanie z sauny oraz solarium.

Zabronione jest spożywanie alkoholu zarówno przed, jak i po zabiegu. Osoby, które zażywają witaminę E, suplementy diety oraz preparaty z dziurawcem, powinny przerwać kurację przynajmniej na 10 dni przed przystąpieniem do procedury.

Efekt tego zabiegu medycyny estetycznej utrzymuje się przez ok. 4 - 6 miesięcy, jednak rezultaty mogą być trwalsze, w sytuacji gdy zostanie zachowana regularność w jego powtarzaniu

Nie należy przy tym obawiać się o swój wygląd po ustaniu działania preparatu. Kiedy botoks przestaje pracować skóra jest gładka, wypoczęta, a przez to bardziej elastyczna. Po ustąpieniu efektu jego działania zmarszczki na ogół nie są już tak głębokie jak przed wykonaniem zabiegu.

Wiele osób obawia się, że zabiegi wygładzania zmarszczek z zastosowaniem botoxu mogą zaburzyć naturalną ekspresję ich twarzy oraz doprowadzić do efektu „zamrożonej mimiki”, który uniemożliwi wyrażanie radości, bądź gniewu. Gdy zabieg botoksem jest przeprowadzony należycie, substancja oddziałuje tylko i wyłącznie na te mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Dzięki temu grupy mięśni niepoddane zabiegowi pracują normalnie, a ekspresja twarzy pozostaje naturalna.

Ceny zabiegów z botoxem w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Szczecinie są wyjątkowo przystępne, zwłaszcza w sytuacji, gdy pacjent decyduje się na objęcie procedurą kilku wybranych obszarów twarzy.

 

CENNIK

 

Jeśli botoks znasz jedynie ze słyszenia, ustal termin wizyty i przekonaj się jak bardzo jest on skuteczny w walce o zachowanie młodego i atrakcyjnego wyglądu.

 

    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229