Masi > Medycyna estetyczna > Korekta kszaltu nosa

KOREKTA NOSA

Wśród najczęściej przeprowadzanych zabiegów medycyny estetycznej w obrębie twarzy znajduje się korekta nosa. MASI to ekskluzywny salon piękności w Szczecinie, w którym podejmujemy się także modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Jest to alternatywa dla tradycyjnych zabiegów, opartych na chirurgicznej interwencji lekarza specjalisty, dzięki której można poprawić wygląd tej części twarzy i osiągnąć wielomiesięczny efekt.

Wskazania do zabiegu:

Nieinwazyjna korekta nosa wykonywana jest najczęściej u pacjentów, którzy mają:

- garb (wyrównanie linii nosa)

- widoczne ubytki

- zbyt mały nos

- brak wykształconego mostka pomiędzy trzonem a czubkiem nosa

- skrzywienie nosa po złamaniu

- nierówność grzbietu

- zbyt uniesiony nos

Krótki zabieg, szybki efekt

Zanim lekarz przystąpi do wykonania zabiegu, szczegółowo ustala z pacjentem, jaka zmiana będzie najbardziej korzystna, tak by uzyskać pożądany, naturalny efekt.

Przed nieinwazyjnym modelowaniem kształtu nosa kwasem hialuronowym zaleca się nieprzyjmowanie środków medycznych, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi. Dlatego pacjent, który bierze aspirynę czy leki przeciwzakrzepowe, powinien odstawić te medykamenty na kilka dni przed zabiegiem.

Niechirurgiczna korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym trwa około 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu. Wprowadzany jest za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w odpowiednio dobrane miejsca.

Samo modelowanie kształtu nosa przypomina ugniatanie modeliny. Preparat stosowany do modelowania ma postać gęstego żelu. Zabieg nie jest bolesny ze względu na zastosowane miejscowe znieczulenie.

Dobroczynny kwas hialuronowy

Substancja, jaką jest kwas hialuronowy, występuje naturalnie w organizmie człowieka. Można go znaleźć m.in. we włosach, stawach i wszędzie tam, gdzie między innymi odpowiada za wiązanie wody, transport substancji odżywczych, stymulację kolagenezy i wspieranie utrzymania jej elastyczności, jędrności i gładkości.

Dlatego jest tak dobrze tolerowany przez organizm oraz wykorzystywany często w medycynie estetycznej. Efekt widoczny jest praktycznie zaraz po wstrzyknięciu gęstego wypełniacza bazującego na kwasie hialuronowym. Pacjent bez problemu może wrócić do aktywności fizycznej.

Po zabiegu należy nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna). Te czynniki mogą bowiem sprawić, że dojdzie do zanikania, rozpadu i resorpcji kwasu hialuronowego.

Jeśli natomiast chodzi o efekty uboczne korekty nosa tą metodą, to u niektórych pacjentów może pojawić się niewielki siniaczek, lekki ból, obrzęk, wrażliwość na ból w okolicy nosa. Te nieprzyjemne objawy znikną jednak samoistnie w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania do zabiegu:

W pewnym przypadkach zastosowanie kwasu hialuronowego do korekty nosa nie jest możliwe. Są to:

- ciąża

- karmienie piersią

- skłonność do blizn przerostowych (bliznowacenia)

- stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy

- choroby układu odpornościowego (autoimmunologiczne)

Dla osób, które boją się skalpela, nieinwazyjne modelowanie nosa kwasem hialuronowym jest najlepszą opcją. To także metoda, w której przewidywalność zmian w wyglądzie tej części twarzy, jest znacznie większa niż w przypadku zabiegów chirurgicznych.

Zaraz po zabiegu medycyny estetycznej można spotkać się ze znajomymi, by z dumą zaprezentować nowy kształt nosa. Efekt zabiegu utrzymuje się około 9-12 miesięcy.

 

CENNIK

 

 

Korekta nosa - 1200 zł

 
    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229