Masi > O nas > Salon urody i piekna szczecin

Medycyna, kosmetologia piękna oraz salon urody i piękności Szczecin

Zdrowie i dobry wygląd są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Mimo to często słysząc słowo medycyna, na myśl przychodzą specjalizacje zajmujące się leczeniem chorób i związanych z nimi dolegliwości. Dbanie o powierzchowność częściej kojarzy się z branżą kosmetyczną. Nic bardziej mylnego. Sztuka lekarska, w tym kosmetologia, ma bogatą działalność związaną z cielesnością i urodą. Jej celem jest poprawa wyglądu twarzy i ciała. W klinice Masi pracują zarówno lekarze, jak i kosmetolodzy. Placówka funkcjonuje również jako salon urody i piękności w Szczecinie, koncentrując swoje działania na zabiegach i innych czynnościach, wokół których skupia się medycyna piękna.

Czym zajmuje się medycyna piękna?

Lekarze specjaliści, zajmujący się poprawą urody, w tym kosmetolodzy, przez lata nabywają wiedzę i umiejętności. Mają również wysokie poczucie estetyki. Dzięki temu mogą wykorzystywać medycynę w służbie piękna. Pomagają pacjentom i pacjentkom odkrywać w sobie atrakcyjność. Poprawa niedoskonałości pomaga w polepszeniu samopoczucia i podniesieniu samooceny. Niekiedy nawet niewielkie skazy na wyglądzie stają się obsesją prowadzącą do kompleksów. Usunięcie ich może być równoznaczne z pozbyciem się przyczyny obniżonego nastroju. Kosmetologia jest jedną z gałęzi nauki, która wspiera działania, podejmowane przez salon kosmetyczny w drodze do piękności. 

Czym zajmuje się kosmetologia?

Różnego rodzaju zabiegi, preparaty kosmetyczne i metody farmakologiczne to niektóre ze sposobów wpływających na urodę. Tym właśnie zajmuje się kosmetologia. Jest ona powiązana z medycyną estetyczną, rehabilitacją, dietetyką, a także chirurgią plastyczną. Zadaniem kosmetologa jest badanie, pielęgnacja oraz zwiększanie piękna, które tkwi w człowieku. Kosmetologię można podzielić na kilka działów:

 • upiększającą,
 • leczniczą,
 • pielęgnacyjną.

Każdy dział jest powiązany z dbaniem o wygląd. Zabiegi kosmetyczne świadczone przez kosmetologa w naszym salonie piękności również skupiają się na oddziaływaniu na wizerunek.

Kiedy warto odwiedzić salon kosmetyczny?

Procesy starzenia skóry zaczynają się bardzo wcześnie, bo już po 20 roku życia. W salonie urody mile widziany jest każdy, kto chciałby zachować jak najwięcej z młodzieńczej świeżości i piękności. Pielęgnacja pomoże spowolnić zachodzące zmiany dzięki intensywnym zabiegom kosmetycznym. Misją medycyny pięknej wspieranej przez kosmetologię jest poprawa atrakcyjności każdej osoby, która zgłosi się po pomoc. Kosmetolog doradzi, w jaki sposób dbać o skórę i jakie zabiegi warto wykonać. Klinika Masi mieści się na terenie Starego Miasta w Szczecinie.

  adres

  MASI dr Mariusz Domagalski

  ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


  534 224 229