Laser do odmładzania skóry

Skóra człowieka narażona jest na wiele czynników, które negatywnie na nią wpływają. Nękają nas przebarwienia, popękane naczynka jak również utrata jędrności skóry z pojawiającymi się coraz bardziej głębokimi zmarszczkami.

Powodem tego jest zmniejszona aktywność fibroblastów, a co za tym idzie spowolniona produkcja kolagenu i elastyny. Już w latach 60 XX wieku dermatolog Leon Goldman zaczął badać zmiany zachodzące po użyciu lasera na skórę.

Jednak pomysł zastosowania lasera na szerszą skalę w kuracjach leczniczych i pielęgnacyjnych podjęty został stosunkowo niedawno, a ciągłe podnoszenie skuteczności urządzeń do laseroterapii uczyniło tę metodę jedną z najbardziej popularnych w medycynie.

 

Alma Harmony XL Pro - co to jest za laser?

 

W naszej klinice posiadamy Alma Harmony XL Pro, czyli najnowsze urządzenie na świecie z systemem laserowym.

Laser posiada uniwersalną platformę dedykowaną różnym wskazaniom dzięki różnego rodzaju głowicom, o których opowiemy sobie w dalszej części artykułu.

Alma Harmony XL Pro to kompleksowe rozwiązanie będące odpowiedzią na wiele potrzeb i problemów estetycznych pacjentów.

Dzięki uniwersalnej platformie dedykowanej różnym wskazaniom, zapewnia optymalne spektrum technologii, możliwości i metod zabiegowych, pozwalając uzyskać spektakularne rezultaty, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego profilu bezpieczeństwa.

Platforma laserowa oferuje pomoc w rozwiązaniu problemów u pacjentów w każdym wieku - zarówno u nastolatków, jak i osób starszych. Ponadto zabiegi można wykonywać na wszystkie partie ciała i na wszystkich fototypach skóry.

 

Alma Harmony XL Pro oferuje idealne metody zabiegowe dla 5 głównych problemów:

 

- remodeling i lifting skóry

- resurfacing

- koloryt i struktura skóry

- zmiany naczyniowe

- zmiany pigmentacyjne

 

Cennik zabiegów z zastosowaniem platformy Alma Harmony XL Pro w naszej klinice znajdziesz tutaj:

https://masi.com.pl/cennik/laseroterapia

 

Remodeling i lifting skóry

 

Alma Harmony XL Pro ClearLift to innowacyjna metoda liftingu bez skalpela. Pierwszy na rynku frakcyjny laser nieablacyjny Qswitched przeznaczony do terapii niedoskonałości skóry pojawiających się wraz z wiekiem oraz pod wpływem działania promieniowania UV.

Jest to głowica do nieablacyjnej frakcji skóry.

Laser ten wytwarza na skórze mikrouszkodzenia w efekcie przez co dochodzi do mechanicznego podrażnienia włókien kolagenowych i elastynowych.

ClearLift idealnie sprawdzi się w regeneracji skóry dotkniętej fotouszkodzeniem oraz rozszerzonymi porami, jak również w redukcji zmarszczek i ogólnej poprawie jędrności skóry. Zabieg laserem z głowicą ClearLift można wykonać w serii 4-6 zabiegów w odstępie 2 tygodni.

Jest to idealne rozwiązanie w walce z oznakami starzenia takimi jak głębokie i drobne zmarszczki, wiotkość skóry, ścieńczenie naskórka czy nierówny koloryt. Zabieg pozwala na wykorzystanie technologii lasera frakcyjnego oraz technologii lasera Qswitched.

Powodując głęboki efekt mechaniczny, ale nie termiczny, jak w przypadku innych laserów, prowadzi do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze właściwej, naskórek natomiast pozostanie nienaruszony.

Proces regeneracji związany z gojeniem mikrouszkodzeń skóry pobudza syntezę nowego kolagenu, a ponadto kurczenie się i napięcie tkanki, daje to efekt wygładzenie skóry i zwiększenia jej napięcia.

Zabieg pobudza naturalne systemy regeneracyjne skóry cofając tym samym procesy starzenia. Idealny dla wrażliwej skóry okolicy oczu, ust, uszu, dłoni, szyi czy dekoltu.

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Zabieg z wykorzystaniem głowicy ClearLift jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, można go wykonać nawet “w trakcie przerwy na lunch”!

Bezinwazyjny i bezpieczny przy wszystkich fototypach skóry. Procedura zabiegowa, w zależności od obszaru poddanego liftingowi, może trwać od 15 do 30 minut.

 

Koloryt i struktura skóry

 

Alma Harmony XL iPixel to laser, wykorzystujący technologię frakcyjną, która powoduje powstanie w skórze kolumnowych uszkodzeń wielkości pixeli z pozostawieniem nienaruszonych fragmentów skóry. Dzięki temu gojenie skóry przebiega w bardzo szybkim tempie.

Laser frakcyjno - ablacyjny do odnowy i liftingu skóry.

Powoduje odparowanie wody z naskórka wytwarzając mikroskopijne kanały pozostawiając nienaruszone tkanki tzn. swoiste rezerwuary zdrowych komórek przyspieszających odbudowę danego obszaru skóry. Zabieg głowicą Ipixel powoduje redukcję zmarszczek, fotoodmłodzenie jak również redukcję blizn potrądzikowych i pochirurgicznych.

Kobiety po ciąży mogą znaleźć idealne rozwiązanie w pozbyciu się rozstępów dzięki tak innowacyjnej głowicy. Czas rekonwalescencji po zabiegu waha się od 1 tygodnia do 2 tygodni.

Zabieg można z powodzeniem wykonać w przypadku, gdy mamy do czynienia z powierzchniowymi przebarwieniami, nierównym kolorytem i strukturą skóry, jej szorstkością i spadkiem elastyczności. Bardzo dobrze sprawdzi się również w terapiach mających na celu redukcję blizn i rozstępów.

Po zabiegu w skórze uruchomione zostają procesy regeneracyjne w tym również odpowiadające za produkcję nowych włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego. Daje to efekt napięcia skóry, spłycenia powierzchniowych zmarszczek i wyrównania jej kolorytu.

Zabieg trwa około 10-35 minut i jest komfortowy. Towarzyszy mu jedynie lekkie pieczenie, które jest łagodzone przez zastosowanie specjalnej głowicy chłodzącej.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się zastosowanie serii 3-5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i towarzyszą jej suchość i uczucie napięcia. Aby uniknąć powstania przebarwień należy zabezpieczać skórę filtrem UV.

Efekty widoczne są już kilka dni po zabiegu i narastają w czasie, co związane jest z powstawaniem nowych włókien kolagenowych. Po zastosowaniu serii zabiegów efekty potęgują się a skóra staje się odświeżona bardziej elastyczna, gładsza a przebarwienia zostają zniwelowane.

 

Zmiany naczyniowe i pigmentacyjne

 

Alma Harmony XL Dye - VL. Poprzez wykorzystanie zjawiska selektywnej fototermolizy urządzenie to jest w stanie zniwelować hiperpigmentację usytuowaną nawet w głębokich warstwach skóry oraz zmiany naczyniowe.

Głowica używana jest przy redukcji rozszerzonych naczynek i przebarwień na skórze.

Dye - VL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrujących światło w jednym zakresie. Technologia ta pozwala na efektywne leczenie pacjentów.

Głowica ta idealnie sprawdzi się zarówno u osób z zaburzeniami pigmentacji, plamami soczewicowatymi, hiperpigmentacją jak również z problemami pajączków, teleangietazji, znamionami rubinowymi i trądzikiem różowatym.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk utrzymujący się do 7 dni. Zabieg można wykonywać w serii 4 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni.

Dzięki innowacyjności sprzętu, zabiegi możliwe są nawet przy ciemnym fototypie skóry, wiązka jest w stanie dotrzeć do powierzchownych oraz głębokich warstw skóry i leczyć zmiany o różnym natężeniu.

Głowica posiada system chłodzenia naskórka, który niweluje odczucie bólu w trakcie procedury, zwiększa komfort zabiegu i chroni przed oparzeniem. Zmiany naczyniowe usuwamy powierzchownie, jak i głębokie na całym ciele, w tym naczynka na twarzy.

Zabieg może zostać wykonywany klasyczną metodą stemplową, lub metodą in motion pozwalającą na równomierne rozłożenie ciepła na skórze- głównie zalecane przy ciemniejszych fototypach skóry.

Procedura jest praktycznie bezbolesna, a selektywne oddziaływanie światła chroni skórę przed niekontrolowanym uszkodzeniem. Brak koniecznej rekonwalescencji lub konieczności wizyt pozabiegowych. Znieczulenie nie jest wymagane podczas wykonywania zabiegu.

 

Cennik zabiegów z zastosowaniem platformy Alma Harmony XL Pro w naszej klinice znajdziesz tutaj:

https://masi.com.pl/cennik/laseroterapia

 

Zapraszamy!

adres

MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


534 224 229