Jak działa DERMAPEN™?

DERMAPEN™ jest bardzo wszechstronnym narzędziem zabiegowym wykorzystywanym w naszej klinice.

DERMAPEN™ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. 

Dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

 

- stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego

- stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego

- poprawa gęstości i elastyczności skóry

- poprawa odżywienia skóry

- redukcja rozstępów i blizn potrądzikowych

- redukcja przebarwień

 

Efekty terapii DERMAPEN™:

 

- widoczne spłycenie zmarszczek

- efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu

- zmniejszenie widoczności porów

- redukcja widoczności rozstępów

- redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych

- leczenie łysienia

- ujednolicenie kolorytu skóry

 

Zalety DERMAPEN™?

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.

Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,2 mm do 3,0 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu - inaczej niż w przypadku derma - roller'ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage.

 

- krótki czas zabiegu

- mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta

- automatyczna kontrola głębokości iniekcji - podczas jednego zabiegu możliwość nakłuwania na różnych głębokościach

- największa szybkość działania (1920 nakłuć na sekundę)

- molibdenowe igły - bardzo cienkie (33G) i nie wywołujące reakcji alergicznych

- krótszy czas rekonwalescencji

- sterylność zabiegu (wymienne jednorazowe igły)

 

Dlaczego warto się poddać zabiegowi DERMAPEN™?
 
Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPEN™ narzędzie do zadań specjalnych.
 
⭐️ Poprawa jakości skóry
 
Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.
 
⭐️ Ujednolicenie kolorytu skóry
 
Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.
 
⭐️ Leczenie blizn
 
Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych, jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie tylko od zewnątrz, ale przebudowujemy strukturę skóry od środka.
 
⭐️ Leczenie rozstępów
 
Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.
 
⭐️Głębokie przenikanie substancji aktywnych
 
Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych wgłąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny.
 
 
Jak wygląda zabieg DERMAPEN™?
 
Zabieg z zastosowaniem DERMAPEN™ trwa około 15 - 20 minut. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.
 
Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,2 mm do 3,0 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.
 
W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia. Mimo głębokiego nakłuwania do 3,0 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.
 
Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Do pielęgnacji pozabiegowej zalecamy stosowanie dermokosmetyków z linii DP Dermaceuticals. To linia dermokosmetyków specjalnie zaprojektowana do pielęgnacji skóry po zabiegu DERMAPEN™. Lekarz dobierze dla Ciebie konkretny kosmetyk w zależności od wskazania.
 
Wysokie stężenia substancji czynnych zawartych w dermokosmetykach DP Dermaceuticals pozwalają na przyspieszenie gojenia skóry, wzmocnienie efektu zabiegu i odpowiednią regenerację skóry. Następnego dnia skóra może być lekko zaróżowiona i napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.
 
Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach polecamy stosowanie specjalistycznych podkładów medycznych, które przyspieszają gojenie i pozwalają skórze oddychać.
 
Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.
 
Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się efektami terapii DERMAPEN™.
adres

MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


534 224 229