Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi medycyny estetycznej, z których chętnie korzystają panowie.

W przeszłości panowało przekonanie, że zabiegi medycyny estetycznej są przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Stereotyp ten łamany jest jednak przez nowoczesnych mężczyzn, którzy coraz częściej korzystają z usług lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów.

Zabiegi, jakie oferują najlepsze kliniki medycyny estetycznej, pozwalają na uzyskanie naprawdę zdumiewających, a przy tym naturalnych efektów. Panowie chętnie wybierają zabiegi, które m.in.: redukują nadpotliwość, niwelują oznaki starzenia się skóry, pozwalają zatrzymać łysienie, uzyskać wymarzoną sylwetkę oraz pozbyć się żylaków lub ginekomastii.

Szacuje się, że liczba mężczyzn decydujących się na skorzystanie z usług medycyny estetycznej wzrosła o ponad 106% w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Gładka skóra bez trądziku, blizn i przebarwień, czyli peelingi medyczne dla panów.

Aby skóra twarzy i ciała pozostała gładka i pozbawiona niedoskonałości, należy ją regularnie złuszczać. Pomaga to pozbyć się z naskórka zalegających martwych komórek skóry. W rezultacie składniki odżywcze zawarte w kosmetykach łatwiej trafiają pod powierzchnię skóry.

W warunkach domowych można korzystać z peelingów dostępnych w aptekach czy drogeriach. Ich działanie jednak nie jest wystarczająco skuteczne, tak aby usunąć poważniejsze problemy ze skórą, takie jak zmarszczki, blizny, przebarwienia, mocno zanieczyszczone pory czy zmiany potrądzikowe. Działanie takie mają peelingi medyczne, z których korzystają zarówno panie, jak i panowie.

Działanie peelingów medycznych polega na złuszczaniu naskórka i głębszych warstw skóry. Wykorzystuje się do tego substancje chemiczne, które aplikowane są na skórę twarzy lub ciała.

Peelingi medyczne:

- redukują zmiany potrądzikowe; niwelują łojotok; redukują przebarwienia; zmniejszają drobne zmarszczki; zmniejszają objawy łojotokowego zapalenia skóry; oczyszczają i zmniejszają rozszerzone pory; napinają i odżywiają skórę;

Redukcja niedoskonałości skóry oraz permanentna depilacja, czyli zabiegi laserowe.

Laser frakcyjny pozwala pozbyć się wielu dolegliwości, które w znacznej mierze dotykają panów:

Blizny potrądzikowe, przebarwienia, drobne zmarszczki, rozstępy – lekarz medycyny estetycznej przy pomocy specjalistycznego urządzenia poddaje skórę oddziaływaniu lasera. Rozproszone światło lasera w sposób kontrolowany wywołuje mikrouszkodzenia w skórze. Dzięki temu niemal natychmiast rozpoczyna się produkcja nowych włókien kolagenowych.

Nadmierne owłosienie – za pomocą lasera frakcyjnego możemy trwale usunąć owłosienie z wybranych partii ciała. Możliwe jest usunięcie nadmiernego owłosienia z klatki piersiowej, ramion, pleców, pach czy miejsc intymnych. Wiązka lasera skierowana na skórę wykrywa ciemny barwnik, który znajduje się w cebulkach włosowych i trwale je niszczy.

Redukcja nadpotliwości.

Nadmierna potliwość to uciążliwa dolegliwość, której wstydzi się wielu mężczyzn. Mokre dłonie, pachy, plecy czy stopy to problem m.in. mężczyzn aktywnych, ale także tych żyjących w stresie, pośpiechu i napięciu. Odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej mogą zniwelować tę dolegliwość.

Najpopularniejsze metody leczenia nadpotliwości:

- metoda laserowa albo ultradźwiękowa, w której gruczoły potowe znajdujące się w skórze, zostają trwale uszkodzone, a następnie usunięte.
- leczenie nadpotliwości botoksem, w której botoks wstrzykiwany w skórę przerywa przewodnictwo włókien nerwowych, które zaopatrują gruczoły potowe. W efekcie gruczoły potowe przestają wytwarzać pot. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6-12 miesięcy.

Modelowanie twarzy wypełniaczami.

Wolumetria oznacza tyle, co przywracanie objętości. Zabieg ten polega na podaniu wypełniacza np. kwasu hialuronowego w okolice policzków. Zabieg likwiduje chomiczki, przywraca owal twarzy i odmładza.

Mężczyźni chętnie sięgają również po toksynę botulinową. Botox u mężczyzn stosowany jest do wygładzania zmarszczek mimicznych – zmarszczek pomiędzy brwiami, zmarszczek wokół oczu, a także zmarszczek poprzecznych czoła. 

Usuwanie żylaków i pajączków.

Ponad 40% panów w wieku 30-50 lat zmaga się z problemem nieestetycznych pajęczyn oraz wystających, niebieskich nitek. Żylaki i popękane naczynka można usunąć podczas zabiegów tzw. skleroterapii. 

Zabieg skleroterapii żylaków polega na ostrzykiwaniu naczyń specjalistycznym roztworem. Wstrzyknięta w światło naczynia substancja powoduje obkurczanie, a następnie zamknięcie naczynia. Zabieg ten jest bezbolesny, nieinwazyjny i krótki (zwykle nie trwa dłużej niż 30-40 minut).

Redukcja łysienia i opóźnienie starzenia się skóry, czyli mezoterapia.

Mezoterapia może być pomocna w uporaniu się z łysieniem oraz wypadaniem włosów, a także z widocznymi na skórze oznakami starzenia. Wszystko dzięki substancjom aktywnym, które są dostarczane za pomocą cieniutkich igieł bezpośrednio w głębokie warstwy skóry.

Preparaty wykorzystywane do mezoterapii są dobierane odpowiednio do potrzeb pacjentów. Są to substancje zawierające składniki, takie jak: kwas hialuronowy, komórki macierzyste, koenzymy, biotynę, l-karnitynę, kwasy nukleinowe czy witaminy i minerały.

Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej – liposukcja. 

Liposukcja czyli odsysanie tłuszczu to zabieg pozwalający pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała oraz na modelowaniu sylwetki. Panowie coraz chętniej korzystają z zabiegów liposukcji boczków, brzucha czy ud. Popularnością cieszy się również liposukcja ginekomastii (jest to przerost tkanki tłuszczowej gruczołowej oraz włóknistej w okolicy klatki piersiowej).

Wśród mężczyzn popularnością cieszy się również liposukcja ultradźwiękowa HD. Zabieg pozwala na rzeźbienie w tkance tłuszczowej tak, aby otrzymać wgłębienia i bruzdy, które są charakterystyczne dla atletycznej sylwetki.

Opadające powieki.

Mężczyźni coraz częściej decydują się również na poprawę w tej części twarzy. Zaczynając od lekkiego uniesienia brwi przy pomocy botoksu, przez nieinwazyjną plazmę - zabieg obkurczenia skóry powiek - i kończąc w zakresie chirurgii estetycznej na blefaroplastyce powiek.

adres

MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


534 224 229