Osocze i fibryna bogatopłytkowa w medycynie estetycznej

Zabiegi z wykorzystaniem osocza oraz fibryny bogatopłytkowej cieszą się w medycynie estetycznej coraz większą popularnością - są niezwykle uniwersalne i pozwalają na zachowanie młodej, promiennej cery, znacząco poprawiając jej kondycję i przyczyniając się do jej szybszej regeneracji.

Bogactwo płynące z osocza

Przy pomocy osocza bogatopłytkowego wyeliminować można mnóstwo mankamentów urody spowodowanych procesem starzenia. I chociaż po tę substancję najczęściej sięga właśnie medycyna estetyczna, znajduje ono zastosowanie także w chirurgii, m.in. w leczeniu schorzeń stawów oraz ścięgien – to dodatkowo potwierdza jego uniwersalne działanie regeneracyjne. Osocze jest koncentratem, wyizolowanym z krwi danego pacjenta, którą pobiera się bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu. Sama procedura zabiegowa polega na wstrzykiwaniu tak przygotowanego osocza w określone miejsce na skórze. Zabieg ten, nazywany przez niektórych "wampirzym liftingiem", może być stosowany m.in. na:

  • czoło i okolice oczu, aby pozbyć się powstających tam zmarszczek,
  • fałdy nosowo-wargowe,
  • policzki, celem poprawy ich wyglądu,
  • dekolt,
  • dłonie,
  • szyję oraz kark.

Kiedy zdecydować się na vampire lifting?

Poleca się go osobom, które z różnych przyczyn nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Osocze sprawdzi się do:

  • wypełniania blizn potrądzikowych,
  • likwidacji oznak starzenia: bruzd, tzw. kurzych łapek, zmarszczek,
  • odżywienia wysuszonej i zmęczonej cery,
  • leczenia skóry o zmniejszonej gęstości i napięciu, z przebarwieniami

Zabieg jest idealny dla skóry wrażliwej, której pielęgnacja wymaga produktów naturalnych. Osocze bogatopłytkowe przyczynia się do regeneracji tkanek, stymuluje powstawanie kolagenu w skórze oraz aktywuje komórki macierzyste. Dzięki niemu poprawia się ukrwienie skóry i jej elastyczność. Ponadto zmarszczki zostają wygładzone, a koloryt cery - ujednolicony.

Czym jest fibryna?

Można powiedzieć, że fibryna to osocze bogatopłytkowe nowej generacji. To trójwymiarowa struktura, stymulująca odnowę biologiczną tkanek. Zabieg z wykorzystaniem fibryny jest bardzo podobny do tego, w którym wykorzystywane jest osocze, a różnica polega jedynie na tym, iż znajdujące się w fibrynie płytki krwi są aktywowane w dłuższym czasie, a co za tym idzie - czynniki wzrostu są uwalniane wolniej. W ten sposób mogą one dłużej stymulować proces regeneracji komórek, dzięki czemu efekty zabiegu są silniejsze. Procedurę tę stosuje się w celu redukcji cellulitu oraz rozstępów, a także jako swego rodzaju "opatrunek" po zabiegach laseroterapii (w celu przyspieszenia gojenia) oraz u pacjentów z tendencją do alergii. Choć efekty są widoczne już po pierwszym razie, najlepsze rezultaty uzyskuje się po serii 2-3 zabiegów, wykonywanych w odstępie 3-4 tygodni.

adres

MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


534 224 229