Korzyści płynące z mezoterapii

Jednym z zabiegów, jaki od lat cieszy się sporą popularnością wśród osób, które na długo chcą zachować piękny, młodzieńczy, promienny i zdrowy wygląd, jest mezoterapia. Ma ona działanie lecznicze oraz profilaktyczne. Co warto wiedzieć na jej temat oraz jakie korzyści wiążą się z jej stosowaniem? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy właśnie tutaj.

 

Jakie korzyści daje mezoterapia?

Zacznijmy od tego, co skłania wiele kobiet, ale i również coraz więcej mężczyzn do poddania się jej. Powodów jest kilka. W zależności od tego, na jakiej części ciała zostanie wykonana, możemy:

  • znów cieszyć się pięknie wyglądającą skórą twarzy – działanie m.in. przeciwzmarszczkowe;
  • wyszczuplić uda – dzięki rozbiciu podskórnych komórek tłuszczowych;
  • zadbać o dłonie – za sprawą odmładzającego działania liftingującego.

Największą korzyścią płynącą z tego zabiegu, jest oczywiście nasze dobre samopoczucie. Po przeprowadzeniu mezoterapii możemy zauważyć wiele pozytywnych efektów. Skóra twarzy, ale i ciała, w zależności od tego, w jakim jego miejscu był przeprowadzany zabieg, jest:

  • odmłodzona;
  • rozjaśniona;
  • jędrna;
  • sprężysta;
  • dotleniona;
  • nawilżona;
  • zdrowa.

Warto dodać, że efekty mezoterapii są już zauważalne po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu. Aby jednak utrzymać je jak najdłużej, wskazane jest ich kilkukrotne powtórzenie w odpowiednich odstępach czasu np. co 2-4 tygodnie. Później, co kilka miesięcy wystarczy jeden zabieg, aby utrzymać rezultaty tych wcześniejszych.

 

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Wyróżnia się dwa rodzaje tego zabiegu. W pierwszym z wymienionych używa się bardzo cienkiej igły, za której pomocą wstrzykuje się w twarz lub inne miejsce na ciele kwas hialuronowy czy też inne substancje (np. peptydy, witaminy), które mają pozytywny wpływ na stan skóry. Podczas mezoterapii igłowej stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa dość krótko – od 15 do 30 minut i nie trzeba się do niego jakoś specjalnie wcześniej przygotowywać.

Z kolei w jego bezigłowej wersji wykorzystywane są impulsy dźwiękowe lub elektryczne, dzięki którym do głębszych warstw skóry „aplikuje się” drogocenne dla niej składniki.

Mezoterapia przynosi doskonałe efekty nawet w przypadku bardzo zniszczonej skóry. Jest ona szczególnie dedykowana osobom z dojrzałą cerą, ale jak najbardziej może z niej skorzystać niemal każdy, kiedy zauważy u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Dzięki niej można w pewien sposób „zatrzymać” czas i dłużej cieszyć się młodością. Czyż właśnie nie o tym marzy każdy z nas?

adres

MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


534 224 229