Nici liftingujące – nowy hit w medycynie estetycznej

Młoda twarz i piękne ciało – jędrna oraz sprężysta skóra, brak mankamentów. Wiele kobiet (i nie tylko) pragnie, aby zachować je jak najdłużej. Jednak wiele czynników, w tym upływający czas działają na naszą niekorzyść. Istnieje jednak metoda pozwalająca go spowolnić, a nawet w niektórych przypadkach zatrzymać i znów cieszyć się twarzą oraz ciałem wyglądającymi na kilka lat młodziej niż w rzeczywistości. Jakie jest zatem panaceum na objawy starzenia się? Dowiedzmy się tego!

 

Lifting twarzy i ciała za pomocą nici PDO – co warto o nich wiedzieć?

Kilka lat temu w salonach piękności i gabinetach medycyny estetycznej pojawiły się nici liftingujące PDO (polidioksanon). W dużym skrócie można powiedzieć, że są one wykonane z mocnych, skręconych ze sobą włókien syntetycznych, których główną cechą jest to, że rozpuszczają się w tkankach skóry. Tym samym dochodzi do naprawy jej struktur poprzez pobudzenie produkcji kolagenu odpowiedzialnego m.in. za utrzymanie jędrnej i sprężystej skóry.

 

W jaki sposób odbywa się zabieg z użyciem nici liftingujących?

Za pomocą bardzo cienkiej igły, rozpuszczalne w tkankach nici liftingujące są pojedynczo wprowadzane pod skórę. W zależności od tego, jaki efekt mamy zamiar osiągnąć, można ich użyć od kilku do  nawet kilkunastu. Zabieg:

  • trwa zazwyczaj od około pół do jednej godziny;
  • odbywa się w znieczuleniu miejscowym – wykonywanym za pomocą zastrzyku lub aplikacji specjalnego kremu na skórę, a zatem jest bezbolesny;
  • jest bezpieczny.

 

Jakie są efekty zabiegu?

Podobnie,  jak w większości tego typu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, bezpośrednio po liftingu za pomocą nici PDO mogą pojawić się na skórze zaczerwienienia, obrzęki lub niewielkie krwiaki, które znikają po upływie kilku dni. Efekty liftingu są już bardzo dobrze widoczne 10-14 dni po jego wykonaniu i utrzymują się nawet przez okres dwóch lat (w tym czasie nici całkowicie rozpuszczają się w tkankach skóry).

Wymieniając najważniejsze rezultaty tego zabiegu należy wspomnieć, że skóra twarzy lub ciała:

  • staje się odmłodzona;
  • jest odpowiednio ujędrniona;
  • staje się sprężysta;
  • pozostaje rozświetlona;
  • zostaje wymodelowana.

Zabieg przy użyciu nici liftingujących to hit ostatnich lat. Nic w tym dziwnego, jeśli bierze się pod uwagę sposób jego przeprowadzenia oraz długotrwałe efekty. Co ważne, można go z powodzeniem stosować na niemal całym ciele i zadbać o swój młody, piękny wygląd od stóp do głów.

adres

MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


534 224 229