Masi > Medycyna estetyczna > Usuwanie wypelnianie zmarszczek

USUWANIE I WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

W gabinetach medycyny estetycznej usuwanie oraz wypełnienia zmarszczek wciąż należą do najbardziej popularnych zabiegów. Obecnie każdy pragnie przez możliwie jak najdłuższy czas zachować młody i promienny wygląd, dlatego wszelkie procedury pozwalające choć odrobinę spowolnić zegar biologiczny cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy coraz chętniej korzystają z osiągnięć kosmetologii i medycyny estetycznej.

Wśród wszystkich metod służących do walki ze zmarszczkami w gabinetach najczęściej wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem botoksu oraz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Moda na botox przywędrowała do nas z Zachodu. Amerykanie pokochali ten zabieg. Likwidują zmarszczki przy jego użyciu regularnie i są zachwyceni rezultatami. W naszym kraju nadal budzi on spore kontrowersje. Opinie na temat zabiegów usuwania zmarszczek z jego użyciem są podzielone.

Ci, którzy zdecydowali się z nich skorzystać, są na tyle usatysfakcjonowani, że nie chcą nawet rozważać możliwości zaprzestania korzystania z tej procedury.

Sceptycy podnoszą argument związany z paraliżem mimiki i nienaturalnym wyglądem twarzy.

Wypełnianie zmarszczek - Szczecin

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, to jad kiełbasiany. Trucizna, której spożycie może doprowadzić nawet do śmierci. Zastrzyki z botoksu są podawane w niewielkich dawkach, dzięki czemu skutecznie likwidują zmarszczki, ale ich stosowanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla zdrowia, a tym bardziej dla życia.

Botoks to jedna z bezpieczniejszych metod usuwania zmarszczek mimicznych, które zaczynają się pojawiać się nawet w bardzo młodym wieku, gdyż powstają jako konsekwencja grymasów twarzy, nie zaś procesów starzenia się skóry.

Redukcja, likwidacja i usuwanie zmarszczek np.: na czole Szczecin

Redukcja zmarszczek - Szczecin

Obecnie botoks coraz częściej rekomendowany jest jako element profilaktyki. W rezultacie substancja ta wstrzykiwana jest u coraz młodszych osób.

Do naszego gabinetu w Szczecinie czasami zgłaszają się osoby, które pragną skorzystać z tej metody likwidowania zmarszczek, ale mają sporo obaw. Najczęściej dotyczą one bólu oraz wyglądu twarzy po zabiegu. Każdy obecnie chce mieć gładką, sprężystą skórę, ale równie istotne dla niego jest, aby wyglądała ona naturalnie.

Zabieg botoksem jest całkowicie bezbolesny. Amerykanie mówią o nim szybki zabieg lunchowy. To dosyć prosta, krótkotrwała procedura, a ślady po przeprowadzeniu nakłuć igłą na ogół są mało widoczne lub w ogóle niezauważalne. Można więc wybrać się na takie usuwanie zmarszczek w przerwie między różnymi zajęciami.

Zabiegi botoksem, a naturalny efekt

Zabieg z użyciem botoxu jest zawsze poprzedzony krótką konsultacją, podczas której lekarz ustala jakie zgłaszający się do niego pacjent posiada problemy oraz jakiej konkretnie pomocy potrzebuje. To moment, w którym można podjąć ustalenia na temat obszaru, na którym będą usuwane zmarszczki. Osoby, które obawiają się, że efekt będzie przesadzony, naprawdę nie mają powodów do niepokoju.

Doświadczony, kompetentny lekarz medycyny estetycznej zawsze dba o to, aby każdy jego pacjent prezentował się atrakcyjnie i naturalnie po zabiegu usuwania zmarszczek

Bo na tym polega ta sztuka, aby wszystkie osoby z otoczenia myślały, że gładka skóra to zasługa dobrych genów, a nie zabiegów medycyny estetycznej. Nie będzie więc sugerował likwidacji zmarszczek w tych miejscach, w których nie jest ona konieczna.

Czy pacjent posiada wpływ na rezultaty zabiegu likwidacji zmarszczek?

Lekarz, wprowadzając substancję pod skórę, będzie precyzyjnie podawał niewielkie dawki botoksu bezpośrednio w miejsca, w których dochodzi do skurczu mięśni, ażeby wygładzić zmarszczki oraz powstrzymać proces powstawania kolejnych. Pacjent posiada wpływ na przebieg procesu. Jeśli życzy sobie niewielkich zmian, w takim właśnie wymiarze zostaną one wprowadzone.

Wiele osób posiada obawy, że efekt będzie nietrwały. To prawda, że rezultaty zabiegu usuwania zmarszczek przy użyciu botoksu nie trwają jednakowo długo. Ale będą się one utrzymywały przez kilka miesięcy. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń pozabiegowych udzielonych przez lekarza. Brak stosowania się do tych zasad może osłabić działanie botoksu.

Botoks a kwas hialuronowy

Wiele osób jako bezpieczną alternatywę wobec botoksu uważa zabiegi wypełniania zmarszczek za pomocą preparatów stworzonych na bazie kwasu hialuronowego. To substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Posiada zdolność do łączenia się z cząsteczkami wody, dzięki czemu pęcznieje. Taka właściwość kwasu hialuronowego jest chętnie wykorzystywana przez zabiegi medycyny estetycznej. Po wprowadzeniu kwasu pod skórę wiąże on wodę, zwiększa swoją objętość i wypełnia zmarszczki od środka, dzięki czemu skóra jest gładka i prezentuje się bardzo korzystnie.

Połączone siły obu metod

Wielu lekarzy medycyny estetycznej jest zdania, że najlepsze rezultaty w walce z oznakami starzenia się skóry daje stosowanie zabiegów botoksem z tymi, które wykorzystują kwas hialuronowy. Toksyna botulinowa jest niebywale skuteczna w usuwaniu zmarszczek mimicznych. Przy jej użyciu można rozprawić się z:

- bruzdami pomiędzy brwiami, które nadają twarzy bardzo smutny wygląd;

- załamaniami przy ustach, przez które twarz wygląda na poważną i zmartwioną;

- poprzecznymi oraz pionowymi zmarszczkami na czole.

Botoks sprawdza się w likwidowaniu zmarszczek ledwo zarysowanych na powierzchni skóry, ale zdaje egzamin także przy spłycaniu głębokich bruzd.

Kwas hialuronowy znakomicie sobie radzi z wypełnianiem zmarszczek, ale przydaje się także w walce z innymi problemami, które pojawiają się wraz z upływającym czasem. Ubytki tkanki podskórnej prowadzą do zapadania się skóry na różnych obszarach twarzy.

Przy użyciu kwasu hialuronowego można:

- wypełnić zapadnięte obszary w okolicach skroni;

- skorygować kształt nosa;

- wymodelować linię żuchwy;

- uzupełnić ubytki w obrębie policzków.

W naszym gabinecie w Szczecinie zachęcamy pacjentów do korzystania z obu tych metod, gdyż uzupełniają się one pod względem działania. Dzięki umiejętnemu wprowadzaniu pod skórę tych substancji można zająć się szerokim spektrum problemów związanych ze starzeniem się skóry twarzy.

 

CENNIK

 

 

Botox (Azzalure) - autorska metoda BotuLift®:

Jedna okolica* - 700 zł
Dwie okolice* - 1100 zł
Trzy okolice* - 1400 zł

Broda - 450 zł
Usta (opadające kąciki) - 450 zł
Nos (zmarszczki królicze) - 450 zł
Nos (zwężenie skrzydełek) - 450 zł
Nos (uniesienie czubka) - 450 zł
Brwi (uniesienie Brow Lift) - 450 zł
Brwi (uniesienie Full Brow Lift)** - 1000 zł
Skronie - 500 zł

Redukcja "chomików" - 600 zł
Pierścienie "Wenus" - 600 zł
Lifting Nefretete ("chomiki" + szyja) - 1200 zł

Bruksizm (żwacze) - 1200 zł
Bruksizm (żwacze + skronie) - 1600 zł
Bruksizm (żwacze + skronie + bródka) - 2000 zł
Łydki (wyszczuplanie) - 2500 zł
Zwężanie porów (policzki) - 800 zł
Zwężanie porów (nos) - 500 zł
Nadpotliwość ( za wybraną okolicę pachy/dłonie/stopy) - 1500 zł

Mężczyźni - każda okolica + 100 zł; bruksizm + 200 zł.

Wizyta kontrolna przysługuje każdemu pacjentowi w okresie 2-4 tygodni po zabiegu. Podanie dodatkowej dawki botoksu podczas każdej wizyty kontrolnej to koszt 100 zł za obszar.

* Zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, kurze łapki.

** Full Brow Lift, czyli max. efekt "otwartego oka", uzyskany dzięki dodatkowemu ostrzyknięciu mięśnia czołowego w linii włosów oraz mięśni skroniowych.

 

Jeśli botoks znasz jedynie ze słyszenia, ustal termin wizyty i przekonaj się jak bardzo jest on skuteczny w walce o zachowanie młodego i atrakcyjnego wyglądu.

    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229