Masi > Medycyna estetyczna > Osocze prp

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Wskazania zabiegowe

- oznaki starzenia się skóry (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)

- rewitalizacja skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)

przebyte zabiegi medycyny estetycznej (przyspieszenie gojenia, regeneracja skóry)

- łysienie typu męskiego

W pierwszej fazie zabiegu lekarz pobiera niewielką ilość (6 – 60 ml) krwi pacjenta do specjalnych probówek, które poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W ten sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie wstrzykuje się w skórę liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry bądź też stosując klasyczną technikę mezoterapii.

Efekty zabiegu

- rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry

- poprawa ukrwienia skóry

przebudowa włókien kolagenowych 

wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry

- przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Informacje dodatkowe

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to metoda, która wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji. Dzięki nowoczesnej technologii lekarze mogą uzyskać „eliksir młodości” z krwi własnej pacjenta. – Współczesna medycyna wykorzystuje osocze do gojenia ran, odbudowy tkanki kostnej, czy regeneracji i gojenia tkanek przyzębia. W medycynie estetycznej metoda jest obecna od 2003 roku. Teraz została udoskonalona. Preparat nowej generacji wolniej niż klasyczne osocze uwalnia życiodajne czynniki wzrostu z płytek krwi – mówi prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak, twórca Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Co daje osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do regeneracji. Dzięki temu uzyskuje ona młodzieńczą witalność - staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. „Nowe” osocze (i-PRF - iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa) jest niczym generał, który kieruje pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. To gwarantuje skuteczność i pełną satysfakcję z zabiegu. Metoda, poza komórkami krwi pozwala uzyskać też krążące mezenchymalne komórki macierzyste, które wykazują najsilniejszy potencjał stymulacji regeneracji.

Osocze bogatopłytkowe to wyjątkowo silne narzędzie w odmładzaniu skóry, usuwaniu zmarszczek, blizn, rozstępów. W połączeniu z fibryną bogatopłytkową gojenie przebiega szybciej, a efekt odmładzania jest silniejszy.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza?

Tak jak przed każdym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, niezbędna jest konsultacja lekarska. Po ustaleniu wskazań i przeciwwskazań, przeprowadzany jest zabieg. Preparat podaje się techniką mezoterapii. By zmniejszyć ewentualny dyskomfort, skórę przed zabiegiem odpowiednio wcześniej smaruje się kremem znieczulającym. Sam zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi pacjenta. Po dodaniu aktywatora i odwirowaniu, preparat jest gotowy do podania. Z każdej z probówek odciągana jest frakcja około 1 ml i-PRF. Następnie lekarz wstrzykuje ją w leczony obszar skóry za pomocą bardzo cienkiej igły.

Czy osocze jest bezpieczne?

Zabiegi z zastosowaniem i-PRF są całkowicie bezpieczne - mają bogate dossier naukowe. Preparat, jak wiele przed nim, początkowo z sukcesem wykorzystywany był w medycynie regeneracyjnej. Pierwsze badania z użyciem i-PRF opisał prof. Choukroun z Nicei – użył on i-PRF do regeneracji stawów kolanowych. Aby mieć gwarancję bezpieczeństwa, pacjent musi pamiętać o jednym warunku: - Powinien znajdować się pod nadzorem lekarza, a zabieg powinna wykonać osoba z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. Nowoczesny sprzęt w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem specjalistów pozwala w pełni wykorzystać potencjał komórek macierzystych - mówi Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Komu zaleca się zabieg?

Osocze bogatopłytkowe poleca się pacjentom, których skóra wymaga odnowy oraz osobom, które poszukują produktów naturalnych lub są uczulone na inne składniki. Metoda ma bardzo szerokie zastosowanie: od poprawy wyglądu policzków, fałd nosowo wargowych i okolic oczu (kurze łapki, cienie), po trudniejsze do „naprawy” miejsca, jak szyja, dekolt, dłonie. Osocze bogatopłytkowe jest również rozwiązaniem w walce z łysieniem, pomaga niwelować blizny. Zabieg kondycjonuje skórę, wznawiając autonomiczne procesy naprawcze. Powoduje, że skóra w zupełnie naturalny sposób sama zaczyna się naprawić. Można go stosować również jako element złożonych kuracji odmładzających w połączeniu z zabiegami laseroterapii czy termoliftigu.

Ze względu na fakt, że zabieg ten polega na wstrzyknięciu w skórę pacjenta jego własnych składników krwi, przeciwwskazania do zabiegów i-PRF są bardzo wąskie. Należą do nich takie klasyczne przeciwwskazania, jak: ciąża, laktacja, choroby krwi.

Wskazówki, które pomogą Ci przygotować się do zabiegu

- wypij min. 1.5 l wody w dniu zabiegu dla odpowiedniego nawodnienia organizmu

- stosuj ubogotłuszczową dietę na 24 h przed zabiegiem

- w dniu zabiegu nie korzystaj z sauny, zajęć fitness, nie stosuj gorących kąpieli, wstrzymaj się od uprawiania aktywnych sportów

- nie stosuj niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem i przez 7 dni po zabiegu. Możesz wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu

 

CENNIK

 

 

Twarz - 800 zł
Twarz + szyja + dekolt - 1200 zł
Łysienie - 800 zł
Dłonie - 800 zł
Powieki - 550 zł
Seria 3 zabiegów - cena - 10 %

 

 

 

    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229