Masi > Medycyna estetyczna > Okolica oka

OKOLICA OKA

Problem podkrążonych lub opuchniętych powiek dotyczy co drugiej kobiety i potęguje wrażenie „zmęczonej twarzy”. Dodatkowym utrapieniem są drobne zmarszczki i cienie pod oczami.

Panie walczą z tymi dolegliwościami stosując rozmaite kremy, korektory lub zasłaniając oczy ciemnymi okularami - niestety działania te nie rozwiązują problemu.

 

I. WYPEŁNIANIE ZAPADNIĘTYCH OCZODOŁÓW I REDUKCJA CIENI POD OCZAMI

Skąd bierze się problem podkrążonych, zmęczonych oczu?

Naskórek pod oczami jest bardzo cienki, a włókna kolagenowe i elastynowe są w tym miejscu słabe. Jeżeli mamy płytko położone i szerokie naczynia krwionośne, to naskórek nie jest w stanie ich „zakryć” - stąd cienie pod oczami.

Z wiekiem zanika także naturalnie występująca pod oczami podściółka tłuszczowa. Cienie pod oczami są przez to jakby wklęsłe, cały obszar pod oczami zapada się (tworzy się tzw. dolina łez), co potęguje wrażenie zmęczonego spojrzenia.

Na czym polega zabieg wypełniania „zagłębień” i rozjaśniania cieni pod oczami?

Żel na bazie odpowiednio usieciowanego kwasu hialuronowego wypełnia zapadnięcia pod oczami niczym higroskopijna poduszka. Wyjątkowość produktu polega na tym, że płynny żel nie pęcznieje po wstrzyknięciu, ale kontrolowanie chłonie wodę i układa się w jednorodną formę płaszcza, przykrywającego ciemny obszar pod oczami.

Nie ma więc problemu grudek i nierówności. W dodatku dzięki konsystencji płynnego żelu preparat nie wywiera nacisku na tkanki, dzięki czemu nie ma ryzyka obrzęku. To ważne ponieważ wklęsłe sińce pod oczami bardzo łatwo zamienić w równie nieestetyczne wypukłe obrzęki, tzw. worki pod oczami.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Efekty uzyskane w wyniku zabiegu medycyny estetycznej utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu medycyny estetycznej to: zmiany pigmentacyjne w obrębie powiek dolnych; zastoje limfatyczne pod oczami; ciąża, okres karmienia piersią; miejscowe infekcje skórne; stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy; niektóre choroby - autoimmunologiczne, nowotworowe, niewyrównana cukrzyca; tendencje do powstawania bliznowców.

 

II. BIOSTYMULACJA I REWITALIZACJA OKOLICY OKA

Okolica oczu to obszar, który zdaje się najszybciej zdradzać nasz wiek, ponieważ  skóra wokół oczu jest najcieńsza w całym organizmie - jej grubość wynosi  ok. 0,5 mm, a w innych obszarach nawet 4 mm. Skóra na powiekach zawiera niewielką ilość tkanki podskórnej, brak w  niej gruczołów potowych, a liczba gruczołów łojowych jest mała.

Taka budowa skóry powiek powoduje, że jest ona cienka, delikatna i bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Brak ochrony w postaci warstwy sebum powoduje, że szybko ulega przesuszeniu.

Dodatkowo skóra w tym miejscu jest słabo ukrwiona i ma tendencję do gromadzenia chłonki, co prowadzi do tworzenia się obrzęków. Przez cienką skórę powieki dolnej prześwitują  naczynia krwionośne, nadające temu obszarowi ciemniejszy odcień, przez co zwane są cieniami pod oczami.

Jalupro Young Eye

Jalupro Young Eye to zabieg opracowany specjalnie do leczenia problemów skóry pod oczami.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej biotechnologii możliwe jest leczenie zmarszczek w okolicach oczu, cieni i worków pod oczami.

Jalupro Young Eye zawiera dwa rodzaje nieusieciowanego kwasu hialuronowego, które mają różne masy cząsteczkowe, a także siedem funkcjonalnych aminokwasów i trzy peptydy, które pomagają redukować cienie i worki pod oczami.

Efektem jest młodsza skóra pod oczami.

Sunekos Performa

Sunekos Performa to unikatowy system do biorewitalizacji okolic oczu.

Cienie, worki pod oczami, kurze łapki i wiecznie zmęczone spojrzenie - znasz to?

Nie jest łatwo poradzić sobie z problemami skóry wokół oczu, wiedzą to również specjaliści medycyny estetycznej. Jej delikatna struktura sprawia, że potrzeba tu specjalnych rozwiązań.

Nowy zabieg mezoterapii okolic oczu preparatem Sunekos Performa jest gwarancją na spełnienie marzeń o idealnym spojrzeniu. Wyobraź sobie, że nie musisz już nakładać warstw makijażu, by odświeżyć skórę pod oczami, a zmarszczki wokół stają się niewidoczne - nawet na powiekach.​

Efekty:

- poprawa jędrności skóry

- wygładzenie skóry

- zniwelowanie zmarszczek wokół oczu

- zlikwidowanie cieni pod oczami

- nawilżenie i odżywienie skóry

- poprawa kolorytu skóry

Sunekos Performa potrafi działać cuda z jednego bardzo prostego powodu. Zastosowano w nim unikatowe połączenie niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego i wyselekcjonowanych aminokwasów, które stymulują skórę do tworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny.

Nazywa się to biogenezą skóry.

Do tej pory na rynku nie istniał na rynku preparat, który umożliwiałby takie działanie. Teraz, zaledwie po kilku zabiegach mezoterapii, możesz zapomnieć o problemach skóry wokół oczu. Dzięki specjalnemu składowi Sunekos Performa można stosować nawet na delikatną skórę powiek, bez ryzyka podrażnień i alergii.​

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana, dlatego jest on praktycznie bezbolesny. Specjalista podaje preparat za pomocą bardzo cienkiej, krótkiej igły. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienie i drobne ślady w miejscu wkłucia, co ustępuje w ciągu 48 godzin.

Pierwsze efekty zobaczysz po około 7 dniach. Skóra wokół oczu będzie nawilżona, gładsza,napięta oraz rozświetlona. Pełne rezultaty wymagają serii zabiegów - zalecamy wykonanie 3-4 w odstępie 7-10 dni. ​

Nucleofill Soft Eyes

Nucleofill Soft Eyes to stymulator tkankowy stworzony specjalnie z myślą o głębokiej biostymulacji i odmłodzeniu okolicy oczu.

Nucleofill Soft Eyes to preparat do mezoterapii delikatnej okolicy oka (powieka górna, dolna, “kurze łapki”). Ten innowacyjny preparat stanowi przykład zastosowania nowatorskiej biotechnologii w medycynie estetycznej i terapii anti-aging.

Jest bezpieczny i działa wielokierunkowo - zarówno na poziomie głębokim, pozytywnie wpływając na tkankę tłuszczową i kostną, jak i na poziomie skóry właściwej, stymulując fibroblasty, co przywraca skórze wokół oczu młodość, blask i nawilżenie.

Zabieg z wykorzystaniem Nucleofill Soft Eyes można wykonać u każdego, bez względu na płeć i wiek. Dzięki temu, że preparat jest całkowicie naturalny i bezpieczny oraz nie zawiera sztucznych, potencjalnie uczulających substancji, jest odpowiedni dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

Wskazania:

Nucleofill Soft Eyes jest szczególnie polecany Pacjentom, którzy skarżą się na:

- zmarszczki i bruzdy wokół oczu, w tym zmarszczki mimiczne

- opadające powieki

- cienie pod oczami

- utratę jędrności i napięcia powieki dolnej

- utratę nawilżenia

- nierówny koloryt skóry

To jednak nie wszystko. Nucleofill Soft Plus Eyes sprawdzi się także u osób, które:

- chcą rozpocząć profilaktykę anti-aging

- są narażone na stres oksydacyjny (poprzez zanieczyszczenie powietrza, ekspozycję na słońce, palenie tytoniu, niewłaściwą dietę)

- chcą przedłużyć i wzmocnić efekt innych zabiegów estetycznych, np. laseroterapii

Efekty:

Nucleofill Soft Eyes nie tylko pobudza skórę do biostymulacji, czyli samoistnej, wewnętrznej regeneracji, ale także opóźnia proces starzenia się skóry dzięki działaniu antyoksydacyjnemu.

W efekcie:

- zmarszczki i bruzdy wokół oczu ulegają spłyceniu

- poprawia się koloryt skóry, a cienie stają się mniej widoczne

- skóra powiek jest bardziej jędrna i napięta

- okolica oka zyskuje młodszy, promienny wygląd

- skóra staje się dogłębnie nawilżona

- brwi lekko unoszą się, co przyczynia się do efektu odmłodzenia rysów twarzy.

Warto wspomnieć o tym, że efekt odmłodzenia skóry jest naturalny, a rysy twarzy nie ulegają zmianie. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, czasem w zależności od indywidualnych uwarunkowań zalecane jest powtórzenie procedury w celu uzyskania w pełni zadowalających rezultatów.

Pluryal Silk

Pluryal Silk regeneruje skórę w delikatnych obszarach wokół oczu, szyi i dekoltu. Efekt: poprawa kolorytu, przywrócenie blasku skórze, regeneracja delikatnych obszarów.

Wysoko oczyszczone polinukleotydy w formie frakcji naturalnych łańcuchów DNA o masie cząsteczkowej 300-500 Da, wyekstrahowanej z nasienia łososia (unikalne proces produkcyjny) zbliżony do ludzkiego DNA.

Lumi Eyes

Kolejną z naszych propozycji jest Lumi Eyes - zabieg mezoterapii pod oczy oraz doliny łez dedykowany dla osób, które zmagają się z efektem zmęczonych oczu, cienką i szarą skórą, cieniami pod oczami, a także zmarszczkami.

Działa spektakularnie na spowolnienie procesów starzenia się okolicy oka. Wygładza i rozjaśnia, liftingując skórę oraz niwelując powstającą dolinę łez. Dzięki zawartości polinukleotydów wykazuje działanie intensywnie regenerujące.

Preparat jest bezbarwnym i bezwonnym żelem z polinukleotydem, nietoksycznym dla organizmu. Dodatkowo jest biokombatybilny z tkankami przez co niweluje możliwość reakcji alergicznych oraz opuchnięć pozabiegowych. Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Wskazania do zabiegu preparatem Lumi Eyes to: intensywne nawilżenie, redukcja płytkich zmarszczek, rewitalizacja doliny łez, poprawa elastyczności skóry, naprężenie wiotczejącej i obwisłej skóry, rozświetlenie okolicy oczu.

Częstotliwość wykonywania zabiegów - zaleca się 3 zabiegi w odstępach 14 dniowych. Po wykonanej serii zaleca się 1 zabieg podtrzymujący efekt co pół roku.

 

III. MEZOTERAPIA NA ZMARSZCZKI I CIENIE POD OCZAMI

Wraz z upływem wieku i starzeniem się skóry, obserwujemy zmniejszenie się liczby fibroblastów, które odpowiedzialne są za naturalną produkcję kolagenu oraz pozostałych białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Wśród niechcianych efektów tego procesu są cienie i worki pod oczami.

Jalupro

Jeśli niepokoją Cię zmarszczki i cienie pod oczami skorzystaj z zabiegu z użyciem preparatu Jalupro. To innowacyjna formuła z unikalną sekwencją aminokwasów. Efekt wieloletnich badań szwajcarskich naukowców. Jalupro dzięki specjalnie skomponowanemu kompleksowi kwasu hialuronowego oraz aminokwasów doskonale odżywia fibroblasty, przywracając skórze młody i zdrowy wygląd, minimalizując widoczność cieni i zmarszczek pod oczami.

Częstotliwość i ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju skóry, nasilenia problemu do skorygowania oraz oczekiwanego efektu przez pacjenta. Najczęściej wykonuje się 2 - 4 zabiegi w odstępach co 2 - 3 tygodnie.

Dermaheal SR

Dermaheal SR to kolejny przeciwzmarszczkowy produkt do mezoterapii, dający efekt rewitalizacji i odmłodzenia. Działa nawilżająco na suchą i nieodżywioną skórę.

Kompleks peptydów biomimetycznych spłyca zmarszczki regenerując postarzałą skórę.  Mezoterapia Dermaheal SR poprawia elastyczność skóry poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Dermaheal SR to produkt wykorzystujący najbardziej zaawansowaną biotechnologię, zawierający niespotykana dotąd liczbę aktywnych składników, w tym czynników wzrostu i białek biomimetycznych.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 4 - 6 zabiegów mezoterapii w odstępach dwutygodniowych, a następnie jeden zabieg podtrzymujący co 6 - 8 tygodni.

Light Eyes Ultra

Natomiast zabiegi mezoterapii igłowej z wykorzystaniem preparatu Light Eyes Ultra pozwalają szybko i skutecznie zniwelować cienie pod oczami, zmniejszyć obrzęki powiek i zredukować drobne zmarszczki. Light Eyes Ultra to innowacyjny koktajl rewitalizujący, który zawiera kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy.

Tak wyjątkowa kombinacja jako jedyna wśród dostępnych na rynku preparatów jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cienami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami. Zabieg medycyny estetycznej poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu.

Dla uzyskania trwałej poprawy zaleca się wykonanie 4 - 6 zabiegów mezoterapii w odstępach dwutygodniowych, a następnie jeden zabieg podtrzymujący efekt co 6 - 8 tygodni.

Wskazania do wykonania zabiegu to: sińce pod oczami; obrzęki limfatyczne powiek; korekcja cienkich zmarszczek

Efekty zabiegu to: rozjaśnienie cieni pod oczami; poprawa mikrokrążenia; zwiększenie elastyczności skóry wokół oczu; wygładzenie małych zmarszczek wokół oczu; zmniejszenie objętości płynów gromadzonych wokół oczu

 

IV. MEZOTERAPIA NA WORKI POD OCZAMI

Cellbooster Shape

Zabieg mezoterapii Cellbooster Shape redukuje nadmiar nieaktywnej metabolicznie tkanki tłuszczowej i obrzęki limfatyczne w obrębie twarzy, zwłaszcza w okolicach oczu. Preparat opracowany na bazie stabilizowanego HA 18 mg (6 mg/1 ml) w połączeniu z dwoma kluczowymi składnikami wykazującymi silne, a jednocześnie naturalne działanie lipolityczne i drenujące: L-Karnityną i witaminą C.

Wskazania:

- miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka, chomików

- zaburzenia limfatyczne, retencja wody

- opuchlizna i obrzęki w okolicy twarzy i ciała

- obrzęki zlokalizowane w okolicy oczu („worki” pod oczami)

- cellulit

 

CENNIK

 

 

Wypełnianie zagłębień pod oczami (dolina łez) - 1200 zł

Biostymulacja i rewitalizacja okolicy oka:

Jalupro Young Eye - 1100 zł
Sunekos Performa - 1100 zł
Nucleofill Soft Eyes - 1100 zł
Pluryal Silk - 1100 zł
Lumi Eyes - 500 zł
 
Pakiet 3 zabiegów Jalupro Young Eye - 3000 zł
Pakiet 3 zabiegów Sunekos Performa - 3000 zł
Pakiet 3 zabiegów Nucleofill Soft Eyes - 3000 zł
Pakiet 3 zabiegów Pluryal Silk - 3000 zł
Pakiet 3 zabiegów Lumi Eyes - 1350 zł
 
Mezoterapia na zmarszczki i cienie pod oczami:

Jalupro - 700 zł
Dermaheal SR - 350 zł
Light Eyes Ultra - 350 zł
 
Mezoterapia na worki pod oczami:

Cellbooster Shape - 600 zł

 
    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229