Masi > Medycyna estetyczna > Nadpotliwosc 1

NADPOTLIWOŚĆ

Problem nadmiernego pocenia się - nadpotliwość (hyperhidrosis) stanowi problem około 1-2% społeczeństwa. Jest to stan, w którym organizm wytwarza dodatkowe, nadmierne dawki potu. Nadpotliwość negatywnie wpływa na komfort życia człowieka i niesie komplikacje w życiu społecznym.

Leczenie nadpotliwości - Szczecin

Gabinet Medycyny Estetycznej MASI oferuje najskuteczniejszą metodę leczenia nadpotliwości, by zapewnić swoim pacjentom upragnioną ulgę i wymarzone uczucie suchości skóry w newralgicznych miejscach.

leczenie nadpotliwości szczecin

Informacje dodatkowe o leczeniu nadpotliwości

Nadpotliwość, poza kłopotliwymi objawami, jak stale mokre ręce, stopy, pachy, czy twarz, idzie w parze z rozkładem bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu.

Osoby dotknięte tą dolegliwością bywają zmuszone, szczególnie w okresach letnich, do częstych kąpieli w trakcie dnia i kilkukrotnej zmiany ubrań.

Pacjenci często uskarżają się na problemy związane z prowadzaniem życia towarzyskiego w związku z objawami nadpotliwości i duży dyskomfort psychiczny.

W szeregu przypadków, za mokre plamy pod pachami i pot kapiący z czoła odpowiadają cechy dziedziczne. Cierpiący na nadpotliwość przyznają, że w ich rodzinach przynajmniej jedna osoba w jakimś stopniu także borykała się z tą przykrą dolegliwością.

Za produkcję potu odpowiedzialne są gruczoły potowe rozlokowane na całej powierzchni ciała, zaś za stopień jego nasilenia – układ nerwowy.

Leczenie nadmiernej potliwości wymaga zlokalizowania miejsc, które stanowią główne źródło problemu. Następnie miejscowo podaje się odpowiednio rozcieńczony preparat toksyny botulinowej - jest to tak zwana terapia iniekcyjna. Dawka botoxu dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta.

Jest to idealny zabieg dla osób, którym do utrzymania uczucia świeżości w ciągu dnia nie wystarczają dostępne w sklepach i aptekach antyperspiranty i blokery potu.

Botox niemal całkowicie hamuje aktywność zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie potu na zewnętrz organizmu, dzięki czemu możemy okresowo wyeliminować wytwarzanie potu pod pachami, na dłoniach czy na stopach.

Zabieg medycyny estetycznej trwa około 30 minut. Efekt utrzymuje się około pół roku. Po tym czasie można go bezpiecznie powtórzyć. Efekty są odczuwalne już po kilku dniach.

 

CENNIK

 

 

Zabieg z użyciem botoksu (za wybraną okolicę pachy/dłonie/stopy) - 1500 zł

 

 

 

    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229