Masi > Medycyna estetyczna > Mezoterapia iglowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa nazywana również iniekcyjną, na przestrzeni ostatnich kilku lat stała się jednym z bardziej rozchwytywanych zabiegów odmładzających wykonywanych w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Nie mogło jej zatem zabraknąć w ofercie naszej kliniki w Szczecinie.

Zabieg mezoterapii polega na dostarczaniu w głębokie warstwy skóry preparatów zawierających kwas hialuronowy oraz substancje odżywcze, czyli wszystkich tych składników, których potrzebuje nasza skóra, aby wyglądać młodo, zdrowo i promiennie.

Istota tej metody polega na zastosowaniu cienkiej igły, za pomocą której preparaty są wprowadzane do skóry właściwej. Składniki aktywne docierają w odpowiednim stężeniu bezpośrednio do wszystkich tych miejsc, które potrzebują wzmocnienia, przez co mogą zadziałać w optymalny sposób.

Zabiegi mezoterapii igłowej wykorzystują dwa odmienne mechanizmy działania. Pierwszy sprowadza się do korzystnego działania substancji wprowadzanych poprzez nakłucia pod skórę. Drugi zakłada efekt ogniskowego gojenia się skóry. Powstały uraz, czyli wspomniane mikronakłucia wywołują reakcję w postaci pobudzenia komórek naskórka oraz skóry właściwej do samodzielnej regeneracji.

W rezultacie dochodzi do poprawy mikrokrążenia w obrębie tkanki podskórnej, wzrostu metabolizmu komórek tłuszczowych.

Innymi słowy mezoterapia igłowa dotlenia oraz odżywia głęboko położone komórki. Poprawie ulega gęstość skóry, spłycone zostają głębokie bruzdy, zaś drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Pokonanie bariery naskórkowej na drodze iniekcji pozwala na osiągnięcie szybkich efektów odmłodzenia skóry. To właśnie przyczyna sukcesu mezoterapii igłowej. Jest wiele procedur rewitalizacyjnych, ale zastosowana w nich technika sprawia, że substancje o dobroczynnym działaniu nie są w stanie gruntownie spenetrować głębszych warstw skóry, a przez to ich działanie nierzadko jest dosyć powierzchowne i krótkotrwałe.

Wśród zalet mezoterapii warto wymienić także jej uniwersalność i wszechstronność. Nadaje się do każdego typu cery. Różnorodność składników zawartych w mieszankach sprawia, że można uporać się z kilkoma problemami jednocześnie. Jest to zabieg niechirurgiczny, dający długotrwałe rezultaty. Nakłucia po igle są mało widoczne i bardzo szybko się goją.

Mezoterapia igłowa jest stosowana do odbudowy i regeneracji dojrzałej skóry, u której postępujące procesy starzenia się zdążyły już poczynić pewne zniszczenia. Liftingu, odżywienia oraz nawilżenia.

Zaleca się również korzystanie z niej profilaktycznie, po to aby cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem możliwie jak najdłużej. Można ją także stosować w sytuacji przejściowego pogorszenia stanu skóry, aby przywrócić jej dawny blask.

Zabieg cechuje się dużą skutecznością w odmładzaniu. Wykonywany jest on równie często na skórze dekoltu oraz rąk. Dobrze sprawdza się przy zwalczaniu cellulitu, usuwaniu blizn oraz odżywianiu cebulek włosów.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu mezoterapii igłowej można wymienić:

- ciążę i karmienie piersią

- cukrzycę

- choroby nowotworowe

- stany zapalne skóry;

- epilepsję;

- choroby autoimmunologiczne.

Podczas zabiegu wykorzystywane są gotowe mieszanki, których skład został tak skomponowany, aby możliwe było odpowiednie dobranie ich do rodzaju skóry oraz problemów, które ona posiada.

Na przykład kwas askorbinowy prowadzi do zwiększenia syntezy kolagenu, wzmacnia ścianki naczynek krwionośnych, działa przeciwstarzeniowo. Ten składnik aktywny zawarty jest w preparatach stosowanych podczas zabiegu mezoterapii igłowej dla cery dojrzałej oraz naczyniowej.

Aquashine BR/BTX

Aquashine BR to preparat z nieusieciowanym kwasem hialuronowym przeznaczony do głębokiej mezoterapii (Soft Filler). Zaleca się go do zabiegów rewitalizacji skóry przesuszonej, pozbawionej blasku, z występującymi przebarwieniami.

Obecność kwasu hialuronowego w preparacie sprawia, że skóra jest intensywnie nawilżona, miękka oraz gładka. Kompleks peptydowy i składniki odżywcze stopniowo wyrównują jej koloryt i redukują widoczne na skórze zmiany barwnikowe.

To produkt wpływający na poprawę napięcia i elastyczności skóry, poprzez stymulowanie procesu podziałów komórkowych. Odnawia on bardzo suchą, zmęczoną oraz odwodnioną skórę. Zmniejsza widoczne przebarwienia i zapobiega procesowi hiperpigmentacji.

Już po wykonaniu pierwszej procedury efekty działania preparatu zaczynają być widoczne. Przeprowadzenie 3 zabiegów mezoterapii z zachowaniem miesięcznego odstępu pomiędzy każdym z nich, pozwala na uzyskanie optymalnych efektów.

Dermaheal HSR

Dermaheal HSR jest produktem o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym przeznaczonym do mezoterapii. Pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia oraz nawilżenia. Pobudza do regeneracji suchą oraz słabo odżywioną skórę, wpływa na zwiększenie zdolności komórek do odbudowy.

To kompleks 5 peptydów biomimetycznych, 24 aminokwasów, 13 witamin, 5 minerałów, 4 kwasów nukleinowych, 4 koenzymów oraz 2 czynników redukujących. Tak bogaty skład sprawia, że produkt aktywnie rewitalizuje skórę z oznakami starzenia się, efektywnie spłyca istniejące już zmarszczki.

Kwas hialuronowy nawilża, wygładza oraz zwiększa poziom elastyczności skóry. Preparat ten wykorzystywany jest przede wszystkim do dojrzałej skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, które są bardzo delikatne i wyraźnie odznacza się na nich upływ czasu.

Mezoterapia igłowa prowadzi do wygładzenia drobnych zmarszczek pobudzając skórę do produkcji nowych komórek. Wzmacnia jej jędrność poprzez stymulację syntezy kolagenu oraz elastyny, które tworzą jej strukturę. Nawadnia przesuszoną skórę i pomaga jej w zachowaniu stanu równowagi.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 4 - 6 zabiegów mezoterapii w odstępach dwutygodniowych.

CytoCare

Koktajle RevitaCare CytoCare 502/516/532 to medyczne preparaty do nawilżania i biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk. Produkty te wyróżniają się wysokim stężeniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego.

Niepodważalnym atutem jest zawartość aż 55 składników aktywnych, w tym witamin, soli nieorganicznych i aminokwasów.

Zastosowanie kuracji preparatami CytoCare wspomaga dobre odżywianie komórek skóry, nadaje skórze młody wygląd i opóźnia procesy starzenia.

Gama preparatów CytoCare polecana jest do mezoterapii igłowej jako skuteczna metoda zapobiegania procesowi starzenia skóry, zapobiegania powstawaniu zmarszczek, a także zredukowania uczucia dyskomfortu związanego z suchością skóry. Zwłaszcza po sezonie letnim i zimowym.

Linia CytoCare to innowacyjny kompleks składników aktywnych składający się z 3-ch koktajli:

CytoCare 502

jest preparatem szczególnie wskazanym do nawilżenia skóry, zapobiegania powstawania pierwszych oznak starzenia, oraz w celu utrzymania dobrej biologicznej równowagi skóry. Zalecany u pacjentów po 25 roku życia oraz dla osób, które pragną po raz pierwszy wykonać u siebie zabieg mezoterapii.

Cel - ochrona komórkowa:

- poprawa nawilżenia skóry

- spłycenie i wygładzenie drobnych zmarszczek

- rozświetlenie skóry, przywrócenie młodzieńczego blasku

CytoCare 516

jest preparatem zawierającym wyższe stężenie kwasu hialuronowego niż CytoCare 502. Zalecany jest dla pacjentów w wieku 35-45, których skóra potrzebuje zdecydowanego nawilżenia i posiada pierwsze oznaki starzenia.

Cel - naprawa:

- intensywne nawilżenie skóry zmęczonej słońcem, kosmetykami, wiatrem

- poprawa elastyczności i napięcia skóry

- przywrócenie promiennego wyglądu

CytoCare 532

jest intensywnie działającym preparatem z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego (30mg/5ml), co pozwala na głęboką odnowę skóry i doskonałe jej nawilżanie, zalecanym u pacjentów powyżej 40 roku życia. Kompleks witamin zawartych w preparacie wykorzystywany w mezoterapii wspomaga działania antyutleniające, oraz stymuluje rozwój komórek skóry.

Cel - odbudowa:

- głębokie i długotrwałe nawilżenie

- redukcja zmarszczek

- poprawa gęstości skóry

- zahamowanie procesu starzenia

- rozświetlenie skóry

Podsumowując, efekty zastosowania gamy preparatów CytoCare to:

- spłycenie nawet głębszych zmarszczek

- intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej

- głębokie nawodnienie

- zapobieganie pojawieniu się “pierwszych zmarszczek”

- utrzymanie biologicznej równowagi skóry

- zapewnienie intensywnego odżywianie skóry

- przywrócenie promienność i blask.
 
Preparaty z gamy CytoCare można dowolnie łączyć podczas kuracji zapobiegających procesowi starzenia. Aby terapię można było oceniać za skuteczną zaleca się wykonanie minimum 4-ch zabiegów w 2 - tygodniowych odstępach czasu.

Mezoterapię igłową z zastosowaniem preparatów ReviaCare CytoCare można stosować o każdej porze roku. Stanowi ona idealne uzupełnienie zabiegów laserowych (np. frakcjonowania laserowego), terapię kwasam, a także zabiegów z użyciem fali radiowych (RF).

Prostrolane Natural - B

Prostrolane Natural-B to najnowocześniejszy preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny, do peptydowej terapii skóry twarzy i szyi.

Prostrolane Natural-B powstał, aby zachować naturalny wygląd, jednocześnie likwidując widoczne niedoskonałości skóry. Wygładza zmarszczki, rewitalizuje skórę przywracając jej objętość i poprawiając jej jakość, czyniąc skórę gładką i sprężystą.

Za sprawą zastosowania technologii powolnego uwalniania peptydów, działa jeszcze 2 tygodnie po zabiegu, peptydy powoli uwalniają się i penetrują w głąb skóry. Skóra odzyskuje jędrność.

Prostrolane Natural-B jest produktem bezpiecznym o wysokiej skuteczności.

Właściwości:

- naturalna korekta zmarszczek

- stymulacja procesów regeneracyjnych

- odbudowa wewnętrznych struktur skóry

- odmłodzenie skóry

- zmniejszenie i opóźnienie oznak starzenia się skóry

Preparat można podawać w następujących obszarach:

- czoło

- obszar skroniowy

- bruzda nosowo-wargowa

- linie marionetki

- szyja

- cała twarz i szyja

Według badań laboratoryjnych Prostrolane Natural-B wykazuje działanie dermoprotekcyjne, aktywność poprzez regulację poziomu wilgotności i zawartości kolagenu.

Ilość sesji: 2-4 zabiegów

Odstępy między zabiegami: 2 tygodnie

Prostrolane Blanc - B

Prostrolane Blanc B jest preparatem zarejestrowanym jako wyrób medyczny, przeznaczonym do terapii depigmentacyjnej, do rozjaśniania i tonowania oraz rozświetlania skóry twarzy i szyi. W jego skład wchodzi kompleks czterech peptydów oraz kwas hialuronowy.

Ich zadaniem jest redukcja przebarwień i drobnych zmarszczek, regeneracja skóry przy równoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu twarzy. Za sprawą zastosowania technologii powolnego uwalniania peptydów, preparat jest aktywny w skórze jeszcze 2 tygodnie po zbiegu, peptydy powoli uwalniają się i penetrują w głąb skóry a zawarty w preparacie kwas hialuronowy głęboko ją nawilża.

Rekomenduje się wykonanie dwóch zabiegów w odstępie 2 tygodni. W celu uzyskania optymalnych rezultatów można powtórzyć protokół, jeżeli istnieje taka potrzeba, np. w przypadku dużych zmian pigmentacyjnych.

Wskazania do zastosowania:

- redukcja przebarwień, rozjaśnienie skóry

- regeneracja skóry

- cofnięcie oznak fotostarzenia

- naturalna korekta drobnych zmarszczek mimicznych

Miejsca zastosowania:

- twarz, szyja

- miejsca zmian pigmentowych, melasma

 

CENNIK

 

 

Aquashine BR/BTX - 750 zł/1 amp.


Dermaheal HSR / CytoCare:
Twarz - 600 zł
Twarz + szyja - 800 zł
Twarz + szyja + dekolt - 1000 zł
Seria 3 zabiegów - rabat 10%
Prostrolane Natural-B - 700 zł/1 amp.
Prostrolane Blanc-B (na przebarwienia) - 600 zł/1 amp.

 
    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229