Masi > Medycyna estetyczna > Ellans

ELLANSÉ

Ellanse jest innowacyjnym zestawem wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej. Charakteryzuje się okresem działania, który zapewnia jeden z najdłuższych czasów utrzymywania się efektu zabiegu.

Podstawową substancją czynną preparatu Ellanse jest polikaprolakton. W preparacie Ellanse jest on obecny pod postacią mikrosfer o idealnie gładkiej powierzchni. Są one równomiernie rozmieszczone i zawieszone w specjalnym żelowym nośniku. Bazuje on na roztworze wodnym karboksymetylocelulozy. Jest to tak zwana technologia Tunable Longevity Technology – technologia regulowanej długowieczności.

Dzięki swojemu unikalnemu składowi, po połączeniu z naturalną tkanką pacjenta, wytwarza się coś w rodzaju specyficznego, naturalnego implantu. który jest w stanie utrzymywać się przez długi czas.

Wyróżnia się kilka preparatów w grupie Ellanse, które różnią się długością początkowego łańcucha polimerowego, czego rezultatem jest zróżnicowany okres utrzymywania się efektu zabiegu. W naszej klinice możesz skorzystać z zabiegu z zastosowaniem wypełaniacza Ellanse M (efekt utrzymuje się przez około 18 miesięcy).

W odróżnieniu od klasycznych wypełniaczy stworzonych na bazie kwasu hialuronowego, preparaty Ellanse dodatkowo stymulują wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych, czego efektem jest pobudzenie procesów regeneracyjnych i poprawa jędrności skóry. Dzięki temu uzyskujemy dużo lepszy rezultat, utrzymujący się przez dłuższy czas.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Do podstawowych wskazań do przeprowadzenia zabiegu należy usuwanie zmarszczek, zarówno tych mimicznych, jak i wygładzania bruzd nosowo-wargowych, czy bruzd marionetki. Ponadto metoda ta znajduje szerokie zastosowanie w modelowaniu twarzy, na przykład w obrębie kości policzkowych, linii żuchwy, skroni, podbródka, a także unoszenia linii brwi i powiększanie policzków.

Poza tym, preparaty z grupy Ellanse wykazują wysoką skuteczność w ogólnym poprawianiu jakości skóry. Szczególnie w obrębie twarzy i szyi lub grzbietu dłoni (jest nawet wersja Ellanse hand).

Obok efektów jakie dają właściwości wypełniające preparatu, warto wspomnieć również o niezwykle ciekawej właściwości wypełniaczy na bazie polikaprolaktonu wapnia. Jest stymulatorem, a nie typowym wypełniaczem, czyli uzupełnienie tkanki następuje wskutek stymulacji komórek, a nie wprowadzenia „implantu”.

Ten proces z powodzeniem można nazwać naturalnym dla skóry. O czym to świadczy? Że po upływie czasu utrzymywania się preparatu w skórze, jej wygląd wciąż będzie Cię zadawalał (będzie wyglądała lepiej niż przed). Efekt ten nosi nazwę biostymulacji. Dla uzyskania zadawalającego efektu najczęściej wystarcza jeden zabieg.

Informacje dodatkowe

Efekty jakich możesz się spodziewać po zabiegu z wykorzystaniem preparatu Ellanse:

wygładzenie zmarszczek;

odmłodzenie twarzy, szyi, dekoltu;

uzupełnienie braków w tkankach;

poprawa jakości i kondycji skóry;

odwrócenie oznak starzenia;

stymulacja własnego kolagenu.

Czas utrzymywania się preparatu w skórze zależy od wielu czynników – twojego trybu życia (np. palenie papierosów i częste wizyty w saunie skracają czas działania preparatu), rodzaju użytego produktu oraz miejsca iniekcji.

Ellanse – Na czym polega zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzamy konsultację lekarską mającą na celu określenie wskazań i ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, a także ustalenie strategii postępowania i oczekiwanego przez pacjenta rezultatu. Jest to niezbędne również do dobrania odpowiedniego dla pacjenta preparatu i lokalizacji jego aplikacji.

Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga żadnego znieczulenia. Jednakże u pacjentów o niskim progu wrażliwości na ból stosujemy miejscowe znieczulenie. Lekarz wprowadza preparat Ellanse na odpowiednią głębokość w skórę przy pomocy specjalnych cienkich kaniul.

Następnie lekarz wykonuje delikatny masaż okolicy poddanej zabiegowi, co ma na celu odpowiednie rozmieszczenie preparatu w tkankach. Czas przeprowadzenia procedury wynosi około 15-30 minut a efekt utrzymuje się długotrwale i zależy od preparatu, który został zastosowany.

Zabieg z wykorzystaniem preparatów Ellanse charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani okresu rekonwalescencji. Praktycznie od razu po jego przeprowadzeniu można wracać do codziennej aktywności.

Jedynymi ewentualnymi obserwowanymi efektami ubocznymi jest wystąpienie miejscowych zaczerwienień i obrzęków, które wycofują się samoistnie po upływie maksymalnie 3 dni.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również ten wykorzystujący preparaty z grupy Ellanse posiada kilka przeciwwskazań. Nie należy go wykonywać  u kobiet ciężarnych ani karmiących piersią. Jest on przeciwwskazany u pacjentów z niewyrównaną cukrzycą, a także poważnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego (takimi jak niewydolność krążenia, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze). Jak również z aktywnymi chorobami nowotworowymi lub autoimmunologicznymi.

Nie zaleca się przeprowadzania omawianej procedury u osób, u których stwierdzono obecność aktywnych stanów zapalnych oraz procesów infekcyjnych zarówno dotyczących skóry jak i innych okolicach ciała, w tym tych ogólnoustrojowych.

 

CENNIK

 

 

Ellansé (M-2 lata) - wypełniacz biostymulujący - 1900 zł

 
    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229