Botox to najbezpieczniejsza, a zarazem najskuteczniejsza metoda usuwania zmarszczek mimicznych. Prawdopodobnie jest on najbardziej znanym zabiegiem medycyny estetycznej na świecie. Rozsławiły go znane osoby, które od lat regularnie korzystają z botoksu. To ich sprawdzony sposób na zachowanie świeżego oraz młodzieńczego wyglądu przez jak najdłuższy czas.
Obecnie zabiegi botoksem nie są już luksusem zarezerwowanym tylko dla osób dobrze sytuowanych finansowo
W naszej klinice w Szczecinie z zabiegu botoxem może skorzystać każdy, gdyż proponowane ceny nie należą do zbyt wygórowanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na własnej skórze sprawdzić jego efektywność.
Panuje przekonanie, że zabiegi botoxem są dedykowane dla osób dojrzałych oraz tych, u których pojawiły się pierwsze objawy starzenia się skóry. Obecnie uważany jest on za niezbędny element profilaktyki przeciwstarzeniowej w medycynie estetycznej. Botoks pozwala szybko, skutecznie oraz na długi czas zredukować płytkie zmarszczki i spłycić głębokie bruzdy na twarzy. Nie dopuszcza również do tworzenia się nowych.
Botoks to potoczna nazwa toksyny botulinowej wytwarzanej przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. To najsilniejsza spośród wszystkich znanych toksyn biologicznych. Stosowana podczas zabiegu dawka tej substancji jest kilkaset razy mniejsza niż ta, która mogłaby wywołać ogólnoustrojowe działania niepożądane.
Procedura jest zatem bezpieczna, a przy tym daje znakomite rezultaty
Stosowanie botoxu nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia dla zdrowia również dlatego, że wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry za pomocą cienkiej igły, a więc dociera dokładnie tam, gdzie chcemy, aby się znalazł, rozluźniając mięśnie odpowiedzialne za tworzenie zmarszczek.
Niewielka ilość botoksu podana w ten sposób do mięśni położonych pod skórą powoduje zahamowanie odbioru impulsów nerwowych, a w efekcie rozluźnienie tych partii, które są odpowiedzialne za mimikę. Ten zabieg medycyny estetycznej pozwala uzyskać zrelaksowany i wypoczęty wygląd oraz złagodzić rysy twarzy. Ponadto zmniejszenie aktywności mięśni mimicznych zapobiega pogłębianiu się istniejących już zmarszczek.
- bruzdy między brwiami, czyli tzw. "lwie (marsowe) zmarszczki"
- zmarszczki w okolicach oczu, czyli tzw. „kurze łapki”
- zmarszczki na czole poziome i pionowe
- zmarszczki dolnej części twarzy, czyli tzw. „bruzdy marionetki”
- opadające powieki oraz kąciki ust
- korekcja brody
- nos (zmarszczki królicze, zwężenie skrzydełek, uniesienie czubka)
- brwi (uniesienie Brow Lift, uniesienie Full Brow Lift)
- skronie
- redukcja "chomików"
- pierścienie "Wenus"
- lifting Nefretete ("chomiki" + szyja)
- bruksizm (żwacze, skronie, bródka)
- łydki (wyszczuplanie)
- zwężanie porów (policzki, nos)
- nadpotliwość (pachy, dłonie, stopy)
- ciąża oraz karmienie piersią; miesiączka; choroby nowotworowe; choroby autoimmunologiczne; infekcje ogólne oraz miejscowe; stosowanie antybiotyków; zaburzenia przewodnictwa nerwowo - mięśniowego; zaburzenia krzepnięcia krwi; zażywanie leków rozrzedzających krew (m.in. aspiryny).
Zabieg botoksem jest bezbolesny. Odczuwane są jedynie delikatne nakłucia, które mogą wywoływać wrażenie dyskomfortu, ale nie bólu. Jednak dla zwiększenia komfortu szczególnie wrażliwych pacjentów z odpowiednim wyprzedzeniem aplikujemy na okolicę zabiegową krem o działaniu znieczulającym.
Nie ma konieczności prowadzenia testów ani badań diagnostycznych przed zabiegiem botoksem
To procedura niewymagająca żadnego szczególnego przygotowania po stronie osób z niej korzystających. Poprzedza ją wywiad, podczas którego lekarz ustala, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Podczas rozmowy poznaje problemy pacjenta i proponuje mu rozwiązania, które idealnie wpiszą się w jego potrzeby, tak aby był w pełni zadowolony z wypracowanych rezultatów. Ważne jest, aby punkty iniekcji botoxu były indywidualnie dopasowane do pacjenta. Stosowanie ogólnie przyjętych schematów w tym przypadku nie sprawdza się dobrze.
Zabieg botoksem w naszej klinice w Szczecinie wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Jednorazowo podawane są bardzo małe dawki toksyny botulinowej. Ważna jest nie tylko odpowiednia ilość substancji, ale i precyzja, aby dotarła ona do tych mięśni, które przyczyniają się do tworzenia zmarszczek mimicznych na wybranym obszarze twarzy. Botox wstrzykuje się za pomocą jednorazowej strzykawki, która jest wyposażona w cienką igłę. Każda iniekcja rozluźnia mięśnie oraz wygładza linie zmarszczek.
Procedura zwykle zajmuje 30 minut. To jak długo będzie ona trwała jest ściśle uzależnione od ilości obszarów, w które będzie wprowadzany botoks. To rutynowy zabieg, co oznacza, że nie jest on inwazyjny oraz nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po jego zakończeniu można wrócić do pracy lub innych codziennych aktywności.
Botoks działa stopniowo. To, jak długo trzeba będzie czekać na pierwsze efekty, zależy od wieku pacjenta, stanu jego skóry oraz okolicy, w którą została podana substancja. Pożądany rezultat uzyskuje się na ogół w ciągu 3 - 14 dni po zabiegu. Ostatecznym efektem jest wygładzenie ostrzykiwanych toksyną botulinową zmarszczek.
Bezpośrednio po zabiegu na skórze czasami pojawiają się zaczerwieniania, widoczne bywają również delikatne ślady nakłuć. Na ogół zmiany na skórze są niewielkie, tym samym mało widoczne dla otoczenia. W takich sytuacjach nie należy się niepokoić, gdyż ustąpią one w przeciągu kilku następnych godzin.
Po zakończeniu zabiegu z użyciem botoxu przez 4 godziny należy unikać pochylania głowy. W ciągu najbliższych 24 godzin nie wolno masować, ani pocierać obszaru poddanego zabiegowi. Na przestrzeni tego czasu przeciwwskazany jest również wysiłek fizyczny oraz spożywanie alkoholu. Przez następne dwa tygodnie nie zaleca się zabiegów laserowych, wykorzystujących fale radiowe lub głęboką podczerwień, gdyż mogą one wpłynąć na osłabienie i skrócenie czasu działania preparatu. Podobnie jak ekspozycja na słońce, korzystanie z sauny oraz solarium.
Zabronione jest spożywanie alkoholu zarówno przed, jak i po zabiegu. Osoby, które zażywają witaminę E, suplementy diety oraz preparaty z dziurawcem, powinny przerwać kurację przynajmniej na 10 dni przed przystąpieniem do procedury.
Zmarszczki dolnej części twarzy, czyli tzw. "bruzdy marionetki"
Linie marionetki zaliczają się do zmarszczek grawitacyjnych, czyli takich, które pojawiają się z wiekiem w wyniku działania przyciągania ziemskiego.
Zmarszczki marionetkowe występują na dolnej części twarzy, w okolicach ust, od kącików aż do podbródka. W ich wyniku wyglądamy, jakbyśmy byli smutni, ponurzy czy niezadowoleni, nie wspominając o efekcie postarzania.
Powstawanie linii marionetki to naturalny efekt procesów starzenia się skóry, która z wiekiem traci swoją elastyczność, stając się coraz bardziej podatna na działanie grawitacji. Systematyczne osłabianie się rusztowania naszej skóry prowadzi do pojawiania i utrwalania się zmarszczek.
Botoks działa tutaj w taki sposób, że mięsień, do którego dociera, zostaje unieruchomiony, w wyniku czego zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Zabieg jest szybki i praktycznie bezbolesny, a efekty utrzymują się około 6 miesięcy. Później zabieg można powtórzyć.
Opadające powieki oraz kąciki ust
Botoks na opadające powieki działa na zasadzie hamowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, prowadząc do kurczenia się mięśni i wygładzania zmarszczek.
Preparat podaje się punktowo w określone miejsca.
Zabieg jest prawie bezbolesny i bardzo rzadko wymaga dodatkowego znieczulenia.
Efektem podania botoksu jest odmłodzenie twarzy i uniesienie skóry na powiekach.
Botoks na kąciki ust to zabieg dla osób, u których w spoczynku mina wygląda na smutną lub niezadowoloną ze względu na opadające kąciki ust.
Zabieg polega na podaniu botoxu w mięśnie, które ściągają kąciki ust w dół.
Dzięki ich osłabieniu większą rolę przejmują mięśnie odpowiadające za ich uniesienie – co daje pożądany efekt.
Podczas zabiegu podajemy niewielką ilość preparatu po obu stronach ust. Trwa to dosłownie kilka minut i nie jest bolesne dla pacjenta.
Korekcja brody
Po czym poznać, że ktoś ma kamienistą brodę?
Po jej charakterystycznym marszczeniu się, które jest wynikiem procesów starzenia się skóry i utratą dotychczasowej elastyczności i jędrności cery.
Procesów tych niestety nie jesteśmy w stanie zatrzymać, bo są one naturalne i dotykają każdego w określonym wieku.
Z tym, że u jednych jest to bardziej widoczne, a u innych mniej. Jeżeli należymy do grona tych osób, którym kamienista broda spędza sen z powiek, to zamiast popadać w kompleksy, należy poddać się bezpiecznemu zabiegowi z wykorzystaniem botoksu.
Po jego przeprowadzeniu broda staje się idealnie gładka, a po tzw. kamienistości nie ma ani śladu. Efekt ten utrzymuje się na brodzie do 6 miesięcy, po czym zabieg należy powtórzyć. Jeżeli tego nie zrobimy, na naszej twarzy ponownie będą pojawiały się stopniowe marszczenia.
Nos (zmarszczki królicze, zwężenie skrzydełek, uniesienie czubka)
Wstrzyknięcie toksyny botulinowej w okolice nosa ma wiele zalet.
W ten sposób można osiągnąć szereg efektów: zwężenie lub rozszerzenie nozdrzy; zwężenie nosa; nieznacznie zmniejszenie rozmiaru nosa; uniesienie czubka nosa; poprawienie konturu, pozbycie się nierówności; pozbycie się asymetrii nozdrzy; redukcja nosa; usunięcie zmarszczek na nosie i wokół niego.
Brwi (uniesienie Brow Lift, uniesienie Full Brow Lift)
Zanikanie naturalnej podściółki tłuszczowej i wiotczenie mięśni powoduje zapadanie się pewnych rejonów twarzy, w tym w okolicy brwi.
W wyniku tych zmian następuje zapadnięcie skóry w okolicy skroni i opadnięcie bocznych części brwi, co powoduje że twarz wygląda smutno i ma postarzałe rysy.
Opadające brwi można poprawi przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej przy pomocy toksyny botulinowej, zwanej botoksem.
Skronie
Lekarz używa botoxu, by czasowo rozluźnić mięśnie odpowiedzialne za nadmierne napięcia w okolicach żuchwy i powstrzymać zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębów.
Na wizycie lekarz podaje botoks w mięśnie żwaczy i w skronie.
Zabieg jest bezpieczny, krótki, praktycznie bezbolesny, choć szczególnie wrażliwych pacjentów możemy znieczulić specjalną maścią.
Pierścienie "Wenus"
Badania nad wykorzystaniem toksyny botulinowej w ramach korekcji zmarszczek pokazują, że nie jest ona przeznaczona wyłącznie do leczenia zmarszczek twarzy.
Bardzo dobre rezultaty przynosi także umiejętne podanie botoxu w miejsca znajdujące się na szyi.
Upływ czasu jest widoczny nie tylko na twarzy, ale także na skórze szyi.
Dzieje się tak na skutek utraty elastyczności skóry i zaniku tkanki podskórnej.
Zmarszczki poziome szyi nazywane są określane są potocznie jako „pierścienie Wenus”.
Na skutek utraty elastyczności skóry szyi, tworzą widoczne poziome „obręcze”.
Zalecane jest zastosowanie iniekcji botoxu podawanych śródskórnie lub płytko podskórnie, z zachowaniem odstępów o szerokości dwóch do trzech centymetrów.
Lifting "Nefretete"
Lifting "Nefretete" polega na modelowaniu kształtu dolnej części twarzy (żuchwa, szyja) z wykorzystaniem toksyny botulinowej.
Objawami starzenia się skóry dolnej partii twarzy są między innymi utrata gęstości skóry, zmniejszenie tkanki tłuszczowej oraz efekt męsko zarysowanej szczęki.
Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest korekcja linii żuchwy z wykorzystaniem właśnie botoksu.
Bruksizm (żwacze, skronie, bródka)
Bruksizm to nadmierna i mimowolna aktywność mięśni żwaczy.
Charakterystyczne dla bruksizmu jest zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu.
To niekontrolowane zjawisko ma negatywne skutki uboczne zdrowotne i estetyczne.
Prowadzi do ścierania szkliwa, odkrywania korzeni zębów, uszkodzeń dziąseł, złamań zębów, a gdy długo jest nie zdiagnozowane i nieleczone, może spowodować nawet stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów skroniowo- żuchwowych.
Mogą pojawić się migreny, napięcia karku, bóle głowy, pleców, zaburzenia równowagi czy problemy ze słuchem. Dodatkowo niekorzystnym efektem bruksizmu może być tzw „twarz kwadratowa”, ciężka i poszerzona w dolnej partii o zmienionym owalu.
Bruksizm może dotykać osoby w każdym wieku i bez względu na płeć. Szacuje się, że obejmuje około 8-20% populacji.
Stosowanie botoksu w leczeniu bruksizmu może być traktowane jako metoda wspomagająca przy jednoczesnym stosowaniu szyn relaksacyjnych (przezroczystych nakładek) zakładanych na zęby lub jako metoda samodzielna w przypadku braku akceptacji szyn relaksacyjnych przez pacjenta.
Działanie toksyny botulinowej polega na czasowym zablokowaniu przepływu impulsu nerwowego do mięśnia żwacza. Powoduje to zmniejszenie napięcia mięśnia i w efekcie jego obkurczenie i rozluźnienie oraz zapobiega ich nadreakcji.
Zmniejsza się napięcie i ból mięśni.
Po pewnym czasie zanika również objaw zgrzytania zębami, rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu, a nawet widocznemu odmłodzeniu.
Łydki (wyszczuplanie)
Wskazania do zabiegu botoksu na łydki:
A. Przerost mięśni obciążonej łydki, który jest często spowodowany nierównomiernym obciążeniem kończyn dolnych. Te z kolei bywają spowodowane wadami postawy, zwłaszcza skoliozą.
B. Rozbudowane mięśnie łydki. W tym przypadku można wykonać zabieg z powodów estetycznych oraz praktycznych. Bywa, że przerośnięte mięśnie nie pozwalają na przykład nosić zimą kozaków. Zastosowanie toksyny botulinowej pozwala zmniejszyć obwody łydek o kilka centymetrów i rozwiązać ten problem.
Botox blokuje połączenia między zakończeniami nerwów, a unerwionymi przez nie mięśniami. Innymi słowy: blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe.
Odpowiednio wykonany zabieg nie upośledza ruchu. Działa tylko w obrębie zaplanowanych części mięśni, pozostałe funkcjonują bez zmian.
Zalety zabiegu wyszczuplania łydek toksyną botulinową to: smukłe nogi; redukcja uczucia „ciężkich nóg”; wyszczuplenie przerośniętych mięśni łydek; rozluźnienie napięcia mięśni łydek; redukcja przykurczu mięśni.
Zabieg przyniesie widoczny efekt wyszczuplenia nóg u osób, które maja nadmiernie rozbudowane mięśnie łydek.
Efekt wysmuklenia wynika bowiem z czasowego zaniku mięśniowego.
Warto wiedzieć, że zabieg nie sprawdzi się raczej w przypadku osób z dużą nadwagą lub otyłych.
Toksyna botulinowa nie ma wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej. Działa tylko na pracę mięśni.
Dlatego zabieg należy traktować raczej jako modelujący nogi.
Zwężanie porów (policzki, nos)
Botoks spłyca i wygładza niewielkie zmarszczki i skutecznie zwęża rozszerzone pory, pozostawiając skórę idealnie gładką.
To przekłada się również na mniejszą skłonność do tworzenia się wyprysków i stanów zapalnych, które zaczynają się od nadmiaru sebum zapychającego pory.
Nadpotliwość (pachy, dłonie, stopy)
Botoks znany jest powszechnie jako substancja wykorzystywana do wygładzania zmarszczek, jednak świetnie sobie radzi również w leczeniu nadpotliwości.
Botoks oprócz wypełniania zmarszczek polecany jest osobom z nadmierną potliwością pod pachami.
Leczenie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej, to metoda obecnie przynosząca bardzo dobre efekty.
Leczenie nadpotliwości pach botoxem polega na oskrzynięciu gruczołów potowych, powodując tym samym długotrwałe zablokowanie wydzielania potu na obszarach o zwiększonej potliwości.
Oprócz leczenia nadpotliwości pach botoksem można również leczyć nadpotliwość stóp oraz dłoni.
Pierwsze efekty leczenia nadpotliwości z udziałem widoczne są po 3-4 dniach od zabiegu, a pełny efekt terapeutyczny pojawia się po 2-4 tygodniach.
Efekty leczenia nadpotliwości pach, stóp i dłoni są spektakularne!
Objawy nadmiernej potliwości są zahamowane po jednorazowym zabiegu przez okres około 6 miesięcy, w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta.
Efekty zabiegów medycyny estetycznej botoksem utrzymują się przez ok. 4 - 6 miesięcy, jednak rezultaty mogą być trwalsze, w sytuacji gdy zostanie zachowana regularność w jego powtarzaniu
Nie należy przy tym obawiać się o swój wygląd po ustaniu działania preparatu. Kiedy botoks przestaje pracować skóra jest gładka, wypoczęta, a przez to bardziej elastyczna. Po ustąpieniu efektu jego działania zmarszczki na ogół nie są już tak głębokie jak przed wykonaniem zabiegu.
Wiele osób obawia się, że zabiegi wygładzania zmarszczek z zastosowaniem botoxu mogą zaburzyć naturalną ekspresję ich twarzy oraz doprowadzić do efektu „zamrożonej mimiki”, który uniemożliwi wyrażanie radości, bądź gniewu. Gdy zabieg botoksem jest przeprowadzony należycie, substancja oddziałuje tylko i wyłącznie na te mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Dzięki temu grupy mięśni niepoddane zabiegowi pracują normalnie, a ekspresja twarzy pozostaje naturalna.
Ceny zabiegów z botoxem w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Szczecinie są wyjątkowo przystępne, zwłaszcza w sytuacji, gdy pacjent decyduje się na objęcie procedurą kilku wybranych obszarów twarzy.
CENNIK |
|
Botox (Azzalure) - autorska metoda BotuLift®: Jedna okolica* - 700 zł Broda - 450 zł Redukcja "chomików" - 600 zł Bruksizm (żwacze) - 1200 zł Mężczyźni - każda okolica + 100 zł; bruksizm + 200 zł. Wizyta kontrolna przysługuje każdemu pacjentowi w okresie 2-4 tygodni po zabiegu. Podanie dodatkowej dawki botoksu podczas każdej wizyty kontrolnej to koszt 100 zł za obszar. * Zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, kurze łapki. ** Full Brow Lift, czyli max. efekt "otwartego oka", uzyskany dzięki dodatkowemu ostrzyknięciu mięśnia czołowego w linii włosów oraz mięśni skroniowych. |
|
Jeśli botoks znasz jedynie ze słyszenia, ustal termin wizyty i przekonaj się jak bardzo jest on skuteczny w walce o zachowanie młodego i atrakcyjnego wyglądu.
MASI dr Mariusz Domagalski
ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland
Medycyna estetyczna
Laseroterapia
Kosmetologia
e-mail: info@masi.com.pl