Masi > Laseroterapia 2 > Laserowe zamykanie naczynek usuwanie rumienia

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK I USUWANIE RUMIENIA

Alma Harmony XL Pro/Dye-VL

Jest to nowoczesna technologia zamykania naczynek oraz likwidacji rumienia bez ryzyka powikłań.

Zamykanie naczynek jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie! 

Laserowa terapia zmian naczyniowych (Dye-VL) polega na przekazaniu wiązki światła laserowego do zmienionych komórek, zawierających czerwone krwinki z hemoglobiną. 

Laseroterapia Dye-VL  jest dedykowana  wszystkim osobom, które zauważyły u siebie nieestetyczne zmiany naczyniowe. 

Wskazania do wykonania laserowego zabiegu laserem Alma Harmony Dye-VL:

- zmiany naczyniowe

- rumień

- rozszerzone naczynka

- naczyniaki płaskie

- naczyniaki gwiaździste

- naczyniaki rubinowe

- trądzik różowaty

- rozszerzone pory

Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu. W zależności od rozległości i nasilenia zmian może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Jeśli Pacjent dostosowuje się do zaleceń, efekt zabiegu jest trwały. Naczynka mogą pojawiać się w innych miejscach, nie objętych leczeniem.

Jak działa laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg niezwykle precyzyjny, podczas którego inteligentna wiązka światła działa wewnątrz naczyń krwionośnych, nie uszkadzając struktury naskórka. Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę - barwnik czerwonych ciałek krwi (erytrocytów).

Dochodzi do wzrostu temperatury, a podgrzane erytrocyty ulegają koagulacji. To naturalna, nieodwracalna reakcja białek na podniesienie temperatury. W wyniku tego procesu naczynie krwionośne zostaje zamknięte, a następnie w ciągu ok. 3 tyg. ulega resorpcji (wchłonięciu) i przestaje być widoczne.

Redukcja rozszerzonych naczynek odbywa się w sposób szybki, bezpieczny i wysoce efektywny, co daje tej technologii zdecydowaną przewagę nad innymi, starszymi metodami.

Co będziesz odczuwać w czasie zabiegu?

W czasie trwania zabiegu możesz odczuwać lekkie ukłucia czy szczypanie. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta. Zmiany te utrzymują się maksymalnie do 48h. Z kolei naczynka krwionośne mogą bezpośrednio po zabiegu albozniknąć albo przybrać ciemniejszą barwę.

Nie należy się tym niepokoić, ponieważ nawet przyciemnione naczynka wkrótce zaczną blednąć, a maksymalnie do ok. 21 dni znikną lub staną się zdecydowanie mniej widoczne.

Jakich dodatkowych efektów możesz się spodziewać i kiedy będą one widoczne?

Dodatkowym efektem działania lasera Dye-VL jest odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Laser wywołuje zmianę struktury skóry właściwej, tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny.

Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po zabiegu. Jednak optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach, a całkowite wygładzenie i poprawa napięcia skóry następuje na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Jak należy postępować po zabiegu?

Z uwagi na przemijającą, nieco zwiększoną wrażliwość skóry po zabiegu zamykania naczynek, należy unikać czynników mogącychpodrażniać skórę: nieprzyjaznej aury zewnętrznej, sauny, solarium. Nie należy używać kosmetyków kolorowych, za to wskazane jest stosowanie preparatów natłuszczających i chroniących przed słońcem - z najwyższymi filtrami.

Każdy pacjent po przeprowadzonym zabiegu dostaje dokładną instrukcję jak powinien pielęgnować skórę w warunkach domowych oraz jakich preparatów używać. 

Ile zabiegów należy wykonać?

Ogromną zaletą zabiegu jest niezwykle wysoka skuteczność działania. W przypadku zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych zwykle wystarczą 1-2 zabiegi, aby uzyskać pożądany efekt. Odstęp między zabiegami nie powinien być krótszy niż 3-4 tygodnie.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Zabieg zamykania naczynek jest bezpieczny, ale następujące przeciwskazania wykluczają jego przeprowadzenie:

- epilepsja

- ciąża

- fotodermatoza

- świeża opalenizna

- wykonany w ciągu ostatnich 4 tygodni na tą samą okolicę inny zabieg laserowy (np. depilacja lub fotoodmładzanie)

- przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na działanie światła (nagietek, dziurawiec) - neleży je odstawić na 2-3 tyg. przed zabiegiem

 

CENNIK

 

 

Twarz - 1000zł
Szyja - 600zł
Dekolt - 900zł
Twarz + szyja - 1400zł
Twarz + szyja + dekolt - 2200zł
Czoło - 600zł
Nos - 350zł
Policzki - 700zł
Broda - 400zł
Pojedyncza zmiana - 300zł

    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229