Masi > Laseroterapia 2 > Laserowe odmladzanie skory

LASEROWE FRAKCYJNE ODMŁADZANIE SKÓRY

Alma Harmony XL PRO/i-Pixel

 • najnowocześniejszy na świecie system laserowy
 • laser frakcyjny ablacyjny

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego i-Pixel w Klinice Masi w Szczecinie jest stworzony dla Ciebie, jeśli chciałbyś:

 • usunąć blizny (w tym blizny potrądzikowe, chirurgiczne, oparzeniowe),
 • usunąć rozstępy,
 • zlikwidować pory skórne,
 • zlikwidować zmarszczki oraz efekty fotostarzenia,
 • przeprowadzić oczyszczanie twarzy,
 • a także zwiększyć napięcie i gęstość dzięki rewitalizacji skóry.

Laser frakcyjny iPixel jest jedną z najlepszych odpowiedzi współczesnej medycyny estetycznej na wyraźne oznaki starzenia skóry, jej nierówną strukturę , rozszerzone pory.

To nowoczesne urządzenie w bardzo szybki i skuteczny sposób spowoduje, że zmarszczki na Twojej skórze wygładzą się, a skóra po rewitalizacji nabierze świeżego, zdrowego wyglądu i naturalnego, pięknego kolorytu.

W wyniku zabiegów laserem frakcyjnym iPixel skóra pacjentki ulega wyraźnemu odmłodzeniu: poprawia się jej koloryt, zmarszczki stają się płytsze lub całkowicie się wyrównują, znikają wszelkiego rodzaju nierówności na skórze, oczyszczanie sprawia, że twarz odzyskuje zdrowy blask.

Tuż po samym zabiegu, ze względu na jego ablacyjny charakter, czyli naruszanie zewnętrznej warstwy naskórka, na twarzy może wystąpić opuchlizna, zaczerwienie, a także strupki i podkrwawienia. Wszystkie efekty uboczne oczyszczania znikają jednak już w ciągu kilku dni.

Efekty rewitalizacji są widoczne już po wykonaniu jednego zabiegu, jednak dla uzyskania sektakularnych rezultatów rekomenduje się wykonanie od 3 do 5 serii zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Wskazaniami do zabiegu resurfacingu czyli odmładzania, rewitalizacji i oczyszczania twarzy laserem frakcyjnym iPixel są wyraźne oznaki starzenia skóry:

 • głębokie, widoczne zmarszczki,
 • ziemisty kolor skóry,
 • pogorszenie owalu twarzy,
 • utrata jędrności skóry,
 • nierówna, wymagająca oczyszczania struktura skóry,
 • rozstępy,
 • rozszerzone pory,
 • blizny potrądzikowe.

Dzięki frakcyjnemu działaniu lasera skóra pacjenta zostaje „podziurkowana” siateczką mikrouszkodzeń. Dookoła uszkodzonych obszarów pozostają kolumny zdrowych, nieuszkodzonych komórek, które są stymulowane do intensywnej odbudowy uszkodzeń. Dzięki temu namnażają się nowe włókna kolagenowe i elastynowe, które powodują poprawę wyglądu skóry, jej oczyszczanie i rewitalizację.

Na zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego zapraszamy do naszej Kliniki MASI w Szczecinie.

 

laser frakcyjny szczecin

 

Na czym polega zabieg odmładzania i rewitalizacji skóry laserem frakcyjnym i-Pixel?

Nowa technologia , którą wykorzystuje laser frakcyjny iPixel, polega na zastąpieniu jednej wiązki laserowej zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji w naskórek i w skórę właściwą.

Matryca lasera iPixel została skonstruowana w taki sposób, aby doprowadzić do powstania zespołów (pixeli) - mikrourazów termalnych - pozostawiając przy tym nienaruszone ''mostki'' tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek przyspieszające odbudowę i oczyszczanie danego obszaru. Alma Harmony PRO wykorzystuje promień lasera frakcyjnego w celu wykonania zabiegu rewitalizacji na skórze tworząc w niej mikroskopijne dziurki. Otaczająca je zdrowa tkanka przyspiesza gojenie.

Ta odpowiedź skóry w postaci gojenia się tkanki, powoduje tworzenia nowego kolagenu, który dodaje skórze jędrności i sprężystości, poprzez co tworzy nową i zdrową skórę. Nienaruszona skóra sprawia, iż gojenie po zabiegu następuje niezwykle szybko. Dzięki temu następuje pobudzenie produkcji nowego kolagenu i oczyszczanie poprzez wymianę komórek naskóka i skóry, co zapewnia naturalny i trwały efekt rewitalizacji. Wpływ na krótką rekonwalescencję ma również zastosowanie specjalistycznego sprzętu chłodzącego skórę.

 

Które partie ciała mogą być poddane zabiegowi rewitalizacji skóry?

Frakcyjnemu zabiegowi laserowemu może zostać poddana większość partii ciała. Popularne obszary rewitalizacji to twarz i szyja, ale dużo osób decyduje się na zabieg oczyszczania na dekolcie, klatce piersiowej i dłoniach. W przypadku likwidacji blizn czy rozstępów zabieg można wykonywać w każdej części ciała.

 

Ile jest potrzebnych zabiegów do osiągnięcia pożądanego efektu?

Doskonałe rezultaty można osiągnąć już za pomocą jednego zabiegu oczyszczania, jednak liczba koniecznych zabiegów różni się u konkretnych pacjentów. W Klinice MASI w Szczecinie pomożemy ułożyć dla Ciebie plan leczenia, biorąc pod uwagę Twoje wymagszczeania.

Czasami zabieg laserem frakcyjnym Alma Harmony XL Pro łączony jest z inną procedurą medycyny estetycznej, w celu osiągnięcia pożądanych efektów. Cała procedura rewitalizacji zazwyczaj jest podzieloma na trzy do pięciu zabiegów w odstępie kilku tygodni.

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsza zauważalna różnica u większości pacjentów widoczna jest już w kilka/kilkanaście dni po pierwszym zabiegu. Przejawia się ona poprawą kondycji i kolorytu skóry. Istotną zaletą zabiegu jest również pobudzenie przebudowy włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry.

Na przestrzeni kilku miesięcy, po serii zabiegów iPixel, obserwujemy zwiększenie napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek, obkurczenie porów skórnych, oczyszczanie twarzy, a także zlikwidowanie blizn i rozstępów. Po rewitalizacji można spodziewać się zdrowszej, bardziej promiennej skóry o równej strukturze i kolorycie, a synteza nowego kolagenu zapewnia poprawę gęstości skóry. Efekty zabiegu są długofalowe.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu rewitalizacji będzie wrażliwa na światło ultrafioletowe, należy więc unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne do czasu całkowitego zagojenia skóry. Zalecane jest ciągłe stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, aby uniknąć negatywnego wpływu promieni słonecznych na wygląd skóry.

 

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

- myć skórę żelem bezmydłowym lub tonikiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą

- stosować kosmetyki łagodzące i nawilżające 2-3 razy dziennie

- delikatnie osuszać skórę poddaną rewitalizacji , nie trzeć, nie drażnić, nie zdrapywać mikrostrupków

- odstawić oczyszczanie preparatami o działaniu złuszczającym

- zakaz opalania skóry min. 4 tygodnie po zabiegu

- stosować kremy z filtrami UVA,UVB o wysokich wskaźnikach ochrony SPF 50, przez min. 4tyg. po zabiegu

- unikać korzystania z basenu i sauny

- unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu

- po około 2-4 tygodniach wizyta kontrolna

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Skóra po zabiegu rewitalizacji będzie wrażliwa na światło ultrafioletowe, należy więc unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne do czasu całkowitego zagojenia skóry. Zalecane jest ciągłe stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, aby uniknąć negatywnego wpływu promieni słonecznych na wygląd skóry.

- choroby nowotworowe

- ciężkie i niewyrówane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)

- skłonność do powstawania blizn przerostowych

- przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych lub immunosupresyjnych

- świeża opalenizna

- aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu

- aktywna opryszczka

 

Oczyszczanie twarzy oraz laserowa rewitalizacja skóry przeprowadzane są przez placówki korzystające z lasera frakcyjnego.

CENNIK

 

 

Twarz - 1200zł
Szyja - 800zł
Dekolt - 1500zł
Twarz + szyja - 1700zł
Twarz + szyja + dekolt - 2900zł
Czoło - 600zł
Policzki - 800zł
Okolica oczu - 500zł
Okolica ust - 400zł
Grzbiety rąk - 900zł

Pozostałe obszary - wycena indywidualna podczas konsultacji

 
  adres

  MASI dr Mariusz Domagalski

  ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


  534 224 229