Masi > Laseroterapia 2 > Laserowe fotodmladzanie skory

LASEROWE FOTOODMŁADZANIE SKÓRY

Alma Harmony XL Pro/Dye-VL

Błyskawiczne wyrównanie kolorytu  i odzyskanie  witalności skóry to bez wątpienia podstawowe atuty zabiegów fotoodmładzania skóry.

Pośród terapii fotoodmładzających  laser Dye-VL cieszy się największym powodzeniem i najwyższą skutecznością.

Szybkość przeprowadzenia zabiegu, spektakularne efekty, niska inwazyjność, duże bezpieczeństwo oraz szybki powrót do normalnego trybu życia pacjentki są bez wątpienia przyczynami niesłabnącej popularności zabiegu Dye-VL.

Zabieg Dye-VL jest  zabiegiem mającym na celu wyrównanie kolorytu skory oraz jej fotoodmłodzenie. Po jego przeprowadzeniu efekty widoczne są niemal natychmiastowo, jednak najlepsze, najbardziej widoczne rezultaty można uzyskać po wykonaniu serii około 3 zabiegów w czterotygodniowych odstępach.

W wyniku kuracji Dye VL skóra zyskuje naturalny, zdrowy a przede wszystkim wyrównany koloryt, ulega naprężeniu dzięki czemu poprawia się  owal twarzy. Dodatkowo powierzchowne zmarszczki oraz nierówności skóry znikają lub znacząco się spłycają.

 Wskazaniami do zabiegu Dye VL są:

- utrata kolorytu skóry

- szara, ziemista cera

- widoczne oznaki zmęczenia i zwiotczenia skóry

W trakcie trwającego kilkanaście minut zabiegu kosmetolog prowadzi zgodnie ze wskazaniem lekarza głowicę lasera po obszarach skóry przeznaczonych do leczenia. Wiązka lasera naświetla głębsze warstwy skóry w sposób nieablacyjny, co oznacza, że przenika przez zewnętrzne warstwy naskórka bez jego naruszania.

Czym jest laserowe fotoodmładzanie?

Laserowe fotoodmładzanie jest to technologia wykorzystujące intensywne światło lasera emitującego wiązkę promieni świetlnych o zróżnicowanej długości.

Zabieg jest przełomowym osiągnięciem w medycynie estetycznej, intensywnie pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu.

Jednocześnie dochodzi do przebudowywania włókien kolagenowych, dzięki czemu jakość skóry ulega znacznej poprawie.

Światło emitowane przez urządzenie usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca lub chorób skóry.

Światło lasera usuwa zmarszczki oraz wpływa na poprawę elastyczności i sprężystości skóry. Zabiegi laserowe pobudzają wewnętrzne, naturalne procesy regeneracyjne.

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika przez naskórek nie uszkadzając go. Działa on jak opatrunek, dzięki czemu skóra potrzebuje niewiele czasu, aby się zregenerować.

Leczenie laserem nie wymaga specjalnego przygotowania. Podczas zabiegów laserowych powierzchnia skóry chłodzona jest przy użyciu nawiewu zimnego powietrza, zapewnia to komfort i gwarantuje bezbolesny przebieg zabiegu.

Po zabiegu nałożony zostaje krem z filtrem słonecznym. Dalsze wskazania są indywidualne. Zazwyczaj zabieg powtarza się 3-krotnie co miesiąc.

Jakie są wskazania do zabiegu laserowego odmładzania?

Zabiegi laserowe doskonale sprawdzają się w usuwaniu zmarszczek, w resurfacingu (odmładzaniu) skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zabieg z użyciem głowicy Dye-VL usuwa również zmiany naczyniowe, rozszerzone naczynka, rumień, trądzik i zmiany potrądzikowe, przebarwienia, plamy skórne i posłoneczne oraz wygładza skórę.

Jakich efektów możesz się spodziewać i kiedy będą one widoczne?

Efektem działania lasera Dye-VL  jest odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek,likwidacja rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Laser wywołuje zmianę struktury skóry właściwej, tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny.

Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po zabiegu, jednak optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2- 3 miesiącach, a całkowite wygładzenie  i poprawa napięcia skóry następuje na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Ile zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba by uzyskać zadowalające efekty?

Badania kliniczne wskazują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie serii ok. 3 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4 tygodni.

Na jakie obszary twarzy i ciała jest rekomendowany zabieg Dye-VL?

Laser może być stosowany na całym ciele. Jego działaniu można poddać całą twarz, szyję, dekolt, dłonie oraz każdy fragment ciała (gdzie istnieje potrzeba odmłodzenia skóry).

Jakie są odczucia podczas zabiegu, czy zabieg jest bolesny?

W trakcie fotoodmładzania odczuwalne jest jedynie delikatne kłucie. Aby zminimalizować dyskomfort pacjenta, podczas zabiegu stosujemy chłodzenie zimnym powietrzem. 

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zmiany związane z przebudową skóry właściwej są trwałe. Nalezy jednak pamiętać, że należy wykonywać zabiegi podtrzymujące, których częstotliwość ustala lekarz.

Czy po zabiegu mogą wystąpić skutki niepożadane? Jak sługo mogą się one utrzymać?

Większość pacjentów bezpośrednio po zabiegu wraca do normalnej aktywności. Jednak na obszarach objętych zabiegiem występuje zaczerwienienie, jak również umiarkowane pieczenie mijające zazwyczaj w przeciągu pierwszych kilku godzin.

Zaczerwienienie i obrzęk mogą utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może wtedy przybrać opalony, brązowawy odcień. Nasilenie i czas trwania takich reakcji zależy od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry. Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi kilka dni. Zazwyczaj po upływie około tygodnia koloryt i wygląd skóry powraca do normy.

Jak należy postępować po zabiegu?

Po zabiegu nalezy przede wszystkim postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy pamiętać o stosowaniu preparatu z wysokimi filtrami słonecznymi (SPF 50), unikaniu bezpośredniej ekspozycji na słońce - przynajmniej cztery tygodnie od ostatniego zabiegu.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

- przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów

- skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów)

- świeża opalenizna

- aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe,grzybicze

- skłonność do hiperpigmentacji i krwawień

- ciąża i okres karmienia piersią

 

CENNIK

 

 

Twarz - 1000zł
Szyja - 600zł
Dekolt - 1200zł
Twarz + szyja - 1400zł
Twarz + szyja + dekolt - 1900zł
Czoło - 400zł
Policzki - 600zł
Grzbiety rąk - 800zł

Pozostałe obszary - wycena indywidualna podczas konsultacji

    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229