Masi > Kosmetologia main > Terapia dermaquest2

TERAPIA DERMAQUEST

Odżywczy Rytuał Stem Cell 3D

Odżywczy Rytuał Stem Cell 3D DermaQuest to wysublimowany, sensoryczny program terapeutyczny oparty na zaawansowanych składnikach roślinnych, olejach organicznych i Neodermylu®. Zabieg łączy naturalne podejście do pielęgnacji z zaawansowanymi substancjami nawilżającymi, odżywczymi i przeciwstarzeniowymi.

W zabiegu zastosowano roślinne komórki macierzyste, aby niwelować oznaki starzenia i stymulować fizjologiczne procesy naprawcze. Kuracja dzięki zastosowaniu ekstraktu Acmella Oleracea, nazywanego „ziołowym botoksem” działa miorelaksacyjnie, spłyca zmarszczki i energetyzuje skórę.

Odżywczy Rytuał Stem Cell 3D to niezwykle sensualny zabieg o naturalnych aromatach, które wraz z masażem pozwalają na głęboki relaks i odprężenie. Dodatkowe zastosowanie enzymów z dyni i papai wpływa na wygładzenie naskórka i poprawę kolorytu.

Naturalne oleje: jojoba, abisyński i arganowy wzmacniają cement międzykomórkowy, silnie odżywiają i przywracają skórze równowagę wodno-lipidową, pozostawiając ją jedwabiście gładką i pełną blasku. 

Wskazania: 

▪ Skóra sucha, bardzo sucha i spierzchnięta 
▪ Skóra odwodniona 
▪ Utrata elastyczności skóry i zmarszczki mimiczne 
▪ Szary koloryt i ziemistość 
▪ Skóra naczynkowa i skłonna do rumienia 

Rezultaty: 

▪ Silne odżywienie skóry 
▪ Silne nawilżenie i wyrównanie kolorytu 
▪ Poprawa struktury skóry i mocne wygładzenie 
▪ Pobudzenie mikrokrążenia i pozbycie się oznak zmęczenia 

Częstotliwość: 

▪ Seria: 6 zabiegów co 10 dni, dwa razy w roku 

Uwagi: 

▪ Zabieg całoroczny 
▪ Nie stosować u osób uczulonych na miód 
▪ Zabieg rekomendowany między peelingami chemicznymi DermaQuest 
▪ Może być wykonywany u kobiet w okresie laktacji 

 

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuest to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami.

Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni - źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K. Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu, czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym.

Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych.

Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona. 

W zależności od wskazań, zabieg można łączyć z oczyszczaniem manualnym, peelingiem kawitacyjnym lub mikrodermabrazją.

Wskazania: 

▪ Skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona 
▪ Krostki, grudki, zaskórniki 
▪ Błyszczenie się skóry 
▪ Rozszerzone pory 
▪ Tendencja do przebarwień pozapalnych 

Rezultaty: 

▪ Reguluje pracę gruczołów łojowych 
▪ Niweluje zmiany ropne, krostki, zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych 
▪ Zmniejsza łojotok i tworzenie się ognisk zapalnych 
▪ Silnie rozjaśnia skórę 

Częstotliwość: 

▪ Seria: 8 zabiegów co 14-21 dni, dwa razy w roku 

Uwagi: 

▪ Zabieg całoroczny 
▪ Nie stosować u osób uczulonych na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy) 
▪ Nie należy stosować u osób ze skórą wrażliwą

 

Peptydowy Peeling Biomimetyczny

Innowacyjny peeling nazywany alternatywą toksyny botulinowej. Pierwsze i niepowtarzalne połączenie alfa-hydroksykwasów z peptydami biomimetycznymi, daje niesamowitą skuteczność w terapii zwalczania zmarszczek mimicznych.

Kwas mlekowy [20%] oraz glikolowy [20%] oprócz działania stymulującego i wygładzającego spełniają rolę promotorów przejścia kluczowych substancji aktywnych. Przełomowa formuła peelingu aplikowana jest również na okolicę oczu - pod samą linię dolnych rzęs i na górną powiekę, dając efekt silnego wygładzenia linii i zmarszczek.

Dodatkowo receptura zawiera komórki macierzyste z winogron, które są źródłem najsilniejszego wymiatacza wolnych rodników - resweratrolu. Przełomowym składnikiem peelingu jest neuropeptyd - Argirelina® (INCI: Acetyl Hexapeptide-8) w najwyższym efektywnym stężeniu [10%]. Argirelina® jest skróconą formą toksyny botulinowej i działa na tym samym poziomie co botoks, nie wykazując jednak toksyczności. Wykazuje silne działanie wygładzające zmarszczki mimiczne wywoływane pracą mięśni. Argirelina® hamuje wyrzut katecholamin, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni, dając efekt widocznego i natychmiastowego wygładzenia bruzd i zmarszczek.

Niezależne badania in vitro wykazały zmniejszenie głębokości zmarszczek średnio o 30%. W celu pojędrnienia skóry w formule zastosowano peptydy stymulujące fibroblasty - Matrixyl™ (INCI: Palmitoyl Pentapeptide-4), Regu AGE® oraz Rigin®. Ich synergiczne działanie przeciwzmarszczkowe porównywalne jest do działania czystego retinolu. Niezależne badania in vitro potwierdziły wzrost syntezy kolagenu typu I o 212%, kolagenu typu IV 327% i kwasu hialuronowego o 267%. Te spektakularne wyniki badań dają podstawę, aby zaliczyć Matrixyl™ do jednej z najbardziej efektywnych substancji przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku składników kosmetycznych. 

Nowa formuła zawiera kompleks amfoterycznych aminokwasów oraz technologię liposomów, aby działać w głębszych warstwach skóry.

Wskazania: 

▪ Zmarszczki mimiczne, również wokół oczu 
▪ Utrata jędrności i elastyczności skóry 
▪ Zmarszczki grawitacyjne 
▪ Zmarszczki utrwalone 
▪ Nierówna powierzchnia i szary koloryt 

Rezultaty: 

▪ Skóra może zacząć się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, jeżeli złuszczanie występuje jest bardzo delikatne 
▪ Silnie wygładza zmarszczki mimiczne już w trakcie trwania zabiegu 
▪ Powoduje rozkurcz mięśni, przez co delikatnie unieruchamia mimikę wygładzając utrwalone zmarszczki mimiczne 
▪ Rozjaśnia skórę i przebarwienia 

Częstotliwość: 

▪ Seria: 6 zabiegów co 7-10 dni, dwa razy w roku 
▪ Po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmarszczek mimicznych sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu 

Uwagi: 

▪ Peeling całoroczny, pod warunkiem nie opalania skóry i występowania odpowiednich temperatur 
▪ Peeling również na okolicę oczu 
▪ Peeling również dla skór naczynkowych 
▪ Maksymalny czas aplikacji to 10 minut, peeling wymaga neutralizacji

 

Miorelaksacyjna Kuracja Peptydowa

Miorelaksacyjna Kuracja Peptydowa to ekskluzywna seria zabiegów opartych o najnowocześniejsze inhibitory neuromediatorów, ekstrakty roślinne i komórki macierzyste.

W celu relaksacji nadmiernej mimiki zabieg wykorzystuje zaawansowane technologicznie składniki. Dzięki wykorzystaniu alfa-hydroksykwasów [40%] o małej cząsteczce, składniki miorelaksacyjne jak: Argirelina [10%] i Acmella Oleracea [0.7%] wykazują aktywność w głębszych warstwach skóry. Poprzez ograniczenie impulsów i aktywności neurotransmiterów minimalizują wielkość oraz szybkość pojawiających się zmarszczek.

Kurację wyróżnia intensywne w doznaniach naprzemienne odczuwanie ciepła i zimna, które jest związane z silnymi reakcjami biologicznymi zachodzącymi w naskórku i skórze właściwej.

Terapia została wzmocniona nową maską Winter Cranberry Mask, bogatą w miód, enzymy eksfoliacyjne i antyoksydanty znajdujące się w soku z żurawiny [5%] i jeżyn [1%]. Dzięki enzymom proteolitycznym skóra jest silnie dotleniona oraz pobudzona, co skutkuje lepszą absorpcją zaawansowanych składników i jej przebudową na poziomie naskórka. Zabieg dodatkowo wykorzystuje pochodną mentolu nazywaną ‘wodą lodową’, która silnie oddziałuje na zredukowanie ekspresji mimiki dając efekt krioredukcji zmarszczek i linii.

Dopełnieniem kuracji jest działanie silnie przeciwzapalne, dzięki zastosowaniu ekstraktów z komórek macierzystych z winogron, lilii białej, wierzbówki kiprzyckiej, opuncji figowej i róży alpejskiej. Zabieg rekomendowany do łączenia z terapią mikroigłową.

Wskazania: 

▪ Miostarzenie, również wokół oczu 
▪ Utrata jędrności i elastyczności skóry 
▪ Zmarszczki ekspresyjne, nierówna struktura skóry 
▪ Szary koloryt, lekkie przebarwienia 

Rezultaty: 

▪ Skóra może zacząć się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie delikatne do umiarkowanego 
▪ Silnie wygładza zmarszczki i linie 
▪ Powoduje rozkurcz mięśni, przez co delikatnie unieruchamia mimikę wygładzając utrwalone zmarszczki mimiczne 
▪ Rozjaśnia skórę i przebarwienia 

Częstotliwość: 

▪ Seria: 6 zabiegów co 14-21 dni, dwa razy w roku 
▪ Po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmarszczek mimicznych sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu 

Uwagi: 

▪ Peeling wykonywany w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu: od września do maja 
▪ Peeling również na okolicę oczu 
▪ Maksymalny czas aplikacji to 5 minut, peeling wymaga specjalistycznej neutralizacji 
▪ Nie należy stosować u osób ze skórą wrażliwą 
▪ Nie stosować u osób uczulonych na miód, cynamon, imbir 

 

Peeling Dyniowy

Peeling Dyniowy to przełomowy peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skóry problematycznej, z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi.

Zabieg polecany jest również dla skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia. Niespotykany dotychczas w preparatach wyciąg z dyni został doceniony przez amerykańskich naukowców. Jest bogaty w witaminę C [10%], B1, B2, B6, PP oraz K.

Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry. Wyciąg z dyni stanowiący 40% receptury, bogaty jest w beta-karoten, czyli prowitaminę A. Nowa procedura zabiegowa wzbogacona jest o koncentrat czystego retinolu w stężeniu 4%.

Zarówno retinol jak i beta-karoten w wysokim stężeniu ulegają w skórze przemianom do kwasu retinowego, który działa bezpośrednio na poszczególne komórki w skórze.

Reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając łojotok, tworzenie zaskórników, krost i zmian zapalnych. Aktywna witamina A jest także odpowiedzialna za proliferację nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dlatego jest szeroko stosowana w zabiegach pojędrniających.

W skład peelingu wchodzi także kwas glikolowy [10%], mlekowy [10%] i salicylowy [5%]. W celu ograniczenia zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień pozapalnych, zabieg wzmocniony jest przez silne inhibitory tyrozynazy jak kwas azelainowy [10%] oraz kwas kojowy [5%].

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko powstawania infekcji oraz problemów skórnych.

Wyjątkowość zabiegu polega na regulowaniu pracy gruczołów łojowych oraz na balansowaniu mikroflory skóry, a nie tylko na efekcie złuszczania naskórka.

Wskazania: 

▪ Trądzik pospolity aktywny: krostki, zaskórniki, stany zapalne, stany ropne, przebarwienia pozapalne 
▪ Fotostarzenie się skóry 
▪ Przebarwienia posłoneczne 
▪ Skóra przetłuszczająca się z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych 

Rezultaty: 

▪ Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni 
▪ Reguluje pracę gruczołów łojowych 
▪ Niweluje zmiany ropne, krosty i zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych, rozjaśnia skórę i przebarwienia 
▪ Działa na odmłodzenie skóry poprzez jej silną odbudowę 

Częstotliwość: 

▪ Seria: 6 zabiegów co 14-21 dni, dwa razy w roku 
▪ Po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmian zapalnych sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu 

Uwagi: 

▪ Nie stosować u osób uczulonych na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy) 
▪ Peeling dyniowy powoduje efekt „frostingu” tzw. zbielenia naskórka, który świadczy o tym, że należy przerwać reakcję 
▪ Peeling wykonywany w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu: od września do maja 
▪ Nie należy stosować u osób ze skórą wrażliwą 
▪ Maksymalny czas aplikacji peelingu to 10 minut, peeling wymaga neutralizacji

 

Peeling vitamin C

Peeling Vitamin C Peel to ekskluzywny program terapeutyczny oparty na synergicznym połączeniu najbardziej aktywnych antyoksydantów z enzymami i peptydami biomimetycznymi.

Zabieg rekomendowany jest dla każdego typu skóry, w szczególności naczynkowej, skłonnej do powstawania przebarwień i z zaznaczonymi oznakami starzenia egzogennego. Fundamentem terapeutycznym całego zabiegu jest witamina C w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu [4%], a także kwasu L-askorbinowego [15%] w połączeniu z kwasem ferulowym [1%].


Witamina C wykazuje samodzielne właściwości antyoksydacyjne, jak również regeneruje witaminę E znajdującą się we wszystkich komórkach skóry wzmacniając jej system naprawczy i fotoprotekcyjny. Jest niezbędną witaminą do produkcji kolagenu i elastyny, dlatego wpływa na zagęszczenie skóry, hamuje aktywność tyrozynazy ograniczając przebarwienia i wzmacnia naczynia krwionośne. Połączenie witaminy C z kwasem ferulowym chroni skórę przed zmianami DNA i promieniowaniem UV.

Kuracja wzbogacona jest o enzymy proteolityczne z papai, ananasa i arbuza, które działają wygładzająco i przeciwzapalnie, przywracając komfort skórze suchej i podrażnionej. Sensorycznym dopełnieniem zabiegu jest zastosowanie olejku i wyciągu z komórek macierzystych z pomarańczy, o wspaniałym cytrusowym aromacie i niezwykłych właściwościach przeciwzmarszczkowych.
 
Wskazania: 

▪ Skóra narażona na powstawanie przebarwień 
▪ Nierówny koloryt i oznaki starzenia, spowodowane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV 
▪ Skóra naczyniowa, trądzik różowaty 
▪ Utrata jędrności i elastyczności 
▪ Skóra narażona na stres oksydacyjny i zanieczyszczenia środowiska, w tym skóra palaczy 
▪ Wzmocnienie antyoksydacyjnych właściwości skóry po silnym stresie emocjonalnym 
▪ Wzmocnienie fotoprotekcyjnego systemu skóry w okresie o silniejszym nasłonecznieniu 

Rezultaty: 

▪ Wyrównanie kolorytu i zmniejszenie przebarwień naskórkowych 
▪ Wyraźne rozświetlenie skóry również wokół oczu, poprawa tekstury skóry 
▪ Silne nawilżenie i wygładzenie 
▪ Spłycenie linii i zmarszczek 
▪ Zmniejszenie rumienia i wzmocnienie naczyń krwionośnych 
▪ Możliwe lekkie złuszczanie do kilku dni po zabiegu 

Częstotliwość: 

▪ Seria: 6 zabiegów co 10 -14 dni, dwa razy w roku 

Uwagi: 

▪ Peeling całoroczny, pod warunkiem nie opalania skóry twarzy 
▪ Peeling również dla skór naczynkowych 
▪ Maksymalny czas aplikacji peelingu to 10 minut, peeling wymaga neutralizacji

 

Hibiscus flower mandelic peel

Hibiscus Flower Mandelic Peel to specjalistyczny program terapeutyczny oparty na delikatnych kwasach eksfoliacyjnych w połączeniu z ekstraktem z kwiatów hibiskusa. Kwas migdałowy [10%] jest jednym z łagodniejszych alfahydroksykwasów przez co złuszcza naskórek bez podrażnienia i jest polecany do bardzo wrażliwej skóry. Wykazuje silne działanie antybakteryjne, przez co niweluje niedoskonałości skóry.

W zabiegu zastosowano również kwas azelainowy [2%], który reguluje pigmentację, ale również łagodzi rumień i jest niezastąpiony przy skórze problematycznej o podłożu naczyniowym. Innowacją jest wykorzystanie ekstraktu z kwiatów hibiskusa [5%] bogatego w kwas cytrynowy, jabłkowy oraz hibiskusowy. Ekstrakt zawiera również witaminę C oraz aminokwasy niezbędne do prawidłowej odnowy skóry. Wykazuje działanie estrogenne wpływając na pojędrnienie skóry.

Zabieg skierowany jest dla skór wrażliwych, silnie unaczynionych z widocznymi oznakami starzenia, przebarwieniami naskórkowymi, rozszerzonymi porami i niedoskonałościami. Efekt przeciwstarzeniowy został osiągnięty dzięki innowacyjnemu peptydowi nazywanemu beziniekcyjnym wypełniaczem zmarszczek. Neodermyl® [1%] ma zdolność wpływu na syntezę kolagenu typu III, który wraz z wiekiem gwałtownie zanika.

Efektywność zabiegu polega na połączeniu eksfoliacji z silnym działaniem przeciwzapalnym i pojędrniającym. Skóra po zabiegu jest zdecydowanie rozjaśniona, wygładzona, a drobne zmarszczki spłycone.

Wskazania: 

▪ Skóra wrażliwa, naczynkowa, trądzik różowaty 
▪ Zmarszczki i fotostarzenie się skóry 
▪ Skóra z nierównym kolorytem i tendencją do powstawania przebarwień, niedoskonałości i stanów zapalnych 
▪ Przebarwienia pozapalne i naskórkowe 
▪ Rozszerzone pory 

Rezultaty: 

▪ Świeży i promienny wygląd 
▪ Wyraźne rozświetlenie skóry, odnowa i wyrównanie powierzchni naskórka 
▪ Wyrównanie kolorytu i obkurczenie porów 
▪ Spłycenie linii i zmarszczek 
▪ Silne nawilżenie i wygładzenie 
▪ Możliwe łuszczenie się skóry od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni 

Częstotliwość: 

▪ Seria: 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku 

Uwagi: 

▪ Peeling nie wymaga neutralizacji 
▪ Peeling wykonywany w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu: od września do maja 

 

Retinol C infusion peel

Retinol C Infusion Peel to ekskluzywny program terapeutyczny oparty na synergicznym połączeniu najbardziej aktywnych form witaminy A i C o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych i ujędrniających.

Zabieg rekomendowany jest dla skóry z widocznymi oznakami starzenia jak utrata jędrności, zmarszczki, nierówna struktura oraz dla skóry dojrzałej skłonnej do rumienia i teleangiektazji. Zabieg wykorzystuje retinoidy w postaci beta-karotenu pochodzenia dyniowego oraz czystego retinolu [4%], które silnie wpływają na proliferację nowych białek podporowych skóry: kolagenu i elastyny.

Retinoidy dodatkowo regulują pracę gruczołów łojowych oraz poprawiają strukturę i koloryt naskórka. Zabieg dostarcza skórze silną dawkę niezbędnej do produkcji kolagenu witaminy C, w postaci najbardziej czynnej biologicznie. 

Kwas L-askorbinowy [15%] został ustabilizowany i wzmocniony przez silny antyoksydant i substancję mającą zdolność naprawy DNA, czyli kwas ferulowy [1%]. Zabieg dodatkowo wprowadza do skóry najnowszy peptyd biomimetyczny okrzyknięty beziniekcyjnym wypełniaczem zmarszczek. Neodermyl® [1%] ma duży wpływu na syntezę kolagenu typu III, który wraz z wiekiem gwałtownie zanika.

Zabieg działa na kilku płaszczyznach skóry, dlatego jego efektywność jest bardzo wysoka.

Wskazania: 

▪ Zmarszczki i utrata jędrności na twarzy i szyi 
▪ Utrata elastyczności 
▪ Skóra z niedoskonałościami 
▪ Skóra zmęczona i pozbawiona blasku 
▪ Skóra naczyniowa skłonna do rumienia i teleangiektazji 

Rezultaty: 

▪ Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni 
▪ Silna poprawa struktury skóry 
▪ Poprawa jędrności i elastyczności 
▪ Spłycenie zmarszczek 
▪ Poprawa kolorytu i zmniejszenie przebarwień naskórkowych 

Częstotliwość: 

▪ Seria: 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku 

Uwagi: 

▪ Nie stosować u osób uczulonych na retinol i miód 
▪ Peeling wykonywany w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu: od września do maja 
▪ Nie należy stosować u osób ze skórą bardzo wrażliwą

CENNIK

    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229