Masi > Kosmetologia main > Odkryj swiat dermapen

DERMAPEN 4

Obszary terapii

Leczenie najtrudniejszych obszarów z Dermapen!

Dermapen™ jest bardzo wszechstronnym narzędziem, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy.

Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem Dermapen™ na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

Wskazania

Urządzenie do zadań specjalnych

Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z Dermapen™ narzędzie do zadań specjalnych. Dermapen™ jest pierwszą linia walki z oznakami fotostarzenia, wiotką skórą pozbawioną witalności, skórą skłonną do trądziku i bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozstępami i łysieniem.

Działanie

Stymulacja fibrobalstów

Dermapen™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Bezpieczeństwo

Molibdenowe igły

Wymienne, jednorazowe kartridże wyposażone są w 16 molibdenowych igieł o grubości 33G. Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły w urządzeniu Dermapen™ są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.

Co daje zabieg frakcyjnego mikronakłuwania Dermapen™?

Naturalne procesy regeneracyjne

Dermapen™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów.

Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Kontrolowana precyzja Dermapen™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

- stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego

- stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego

- poprawa gęstości i elastyczności oraz odżywienia skóry

Precyzja zabiegu

Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,2 mm do 3 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły.

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł Dermapen™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.

Zabieg z zastosowaniem urządzenia Dermapen™ znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Dzięki zabiegowi Dermapen™ widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.

Unikalna technologia

Kontrolowana precyzja Dermapen™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

Ostatnia faza mechanizmu działania Dermapen™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania Dermapen™ są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł Dermapen™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.

Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w Dermapen™ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

Jak często powinnam powtarzać zabieg?

Lekarz dobierze dla Ciebie indywidualny program terapii z zastosowaniem Dermapen™. Rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju Twojej skóry, problemu, z którym się zgłosiłaś oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.

Dermapen 4 + Egzosomy (PREMIUM)

Zabieg Dermapen 4 + Egzosomy to prawdziwy przełom w medycynie regeneracyjnej i estetycznej, a Polska jest krajem, w którym odbyła się światowa premiera tego wyjątkowego zabiegu o wszechstronnym działaniu odmładzającym i naprawczym.

Preparat MG-EXO-SKIN marki Dp Dermaceuticals został stworzony do stosowania razem z urządzeniem najnowszej generacji Dermapen 4, a terapię uzupełnia serum z egzosomami przeznaczone do domowej pielęgnacji.

Czym są egzosomy?

Egzosomy to zewnątrzkomórkowe nonopęcherzyki, wydzielane przez ludzkie komórki, szczególnie komórki macierzyste.

Zawierają biocząsteczki, takie jak białka, lipidy czy kwasy nukleinowe i działają jako przekaźniki z komórek macierzystych do innych komórek.

Dzięki temu odgrywają istotną rolę w komunikacji międzykomórkowej, gojeniu tkanek, regeneracji i naprawie.

Egzosomy zawierają ponad 1000 rodzajów peptydów, ok. 500-800 białek, 373 różnych rodzajów lipidów, a także enzymy, antyoksydanty, czynniki wzrostu czy cytokiny.

Dzięki temu mają niezwykły potencjał regeneracyjny.

Odkryto je w latach 60. XX wieku, w 1987 r. użyto po raz pierwszy określenia „egzosom”, w 1991 r. wyizolowano komórki macierzyste z galarety Whartona znajdującej się w pępowinie, a w 1996 roku udowodniono, że egzosomy mogą być produkowane przez różne rodzaje komórek.

Badania nad egzosomami zostały nagrodzone trzykrotnie Nagrodą Nobla.

Badania wykazały, że egzosomy pochodzące z ludzkich mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC) wszechstronnie oddziałują na kondycję skóry:

- zwiększają syntezę kolagenu i elastyny

- pobudzają różnicowanie komórek

- przyspieszają i regulują proces gojenia się ran

- wzmacniają angiogenezę (tworzenie się nowych naczyń krwionośnych)

- hamują proces tworzenia się blizny

Udowodniono, że egzosomy uwalniane przez młode komórki macierzyste mają niezwykle silne właściwości regeneracyjne (wraz z wiekiem jakość komórek macierzystych niestety się pogarsza).

Są całkowicie bezpieczne i pozwalają uniknąć komplikacji procedur autologicznych, stosowanych do tej pory w regeneracji skóry w zabiegach medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg?

Egzosomy są „wtłaczane” w skórę podczas frakcyjnego mikronakłuwania Dermapenem 4, urządzeniem najnowszej generacji, które pozwala w sposób niezwykle efektywny i kontrolowany przeprowadzać zabiegi mezoterapii mikroigłowej z prędkością 1920 nakłuć na sekundę.

Dzięki systemowi pulsujących igiełek dochodzi do mechanicznej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, a jednocześnie do „otwarcia” drogi egzosomom i innym składnikom aktywnym zawartym w preparacie MG-EXO-SKIN aplikowanym na skórę podczas zabiegu.

Profesjonalne serum zawiera aż 66,5% egzosomów, a dodatkowo kwas hialuronowy, witaminę C, cynk, D-panthenol i wyciągi roślinne o silnym działaniu antyoksydacyjnym.

W trakcie zabiegu na czubku mikroigiełki Dermapena 4 znajduje się aż 7000 egzosomów, więc podczas jednego obrotu do skóry dostarczane jest 112 tys. egzosomów, a przy pracy na najwyższych obrotach w czasie 1 sekundy do skóry dociera 13 mld 413 mln egzosomów!

Zabieg trwa ok. 30-45 minut i dla uzyskania optymalnych efektów najlepiej powtórzyć go 4-6 razy w odstępach co 4-6 tygodni.

 

CENNIK

 

 

Dermapen 4

Twarz - 800 zł
Szyja - 600 zł
Policzki - 600 zł
Grzbiety dłoni - 600 zł
Dekolt - 700 zł
Twarz + szyja - 1200 zł
Twarz + szyja + dekolt - 1600 zł

*do mezoterapii Dermapen 4 zawsze używamy preparatów wieloskładnikowych najwyższej jakości, dobranych do potrzeb skóry

 

Dermapen 4 + Egzosomy (PREMIUM)

Twarz - 1800 zł
Szyja - 1600 zł
Policzki - 1600 zł
Grzbiety dłoni - 1600 zł
Dekolt - 1700 zł
Twarz + szyja - 2200 zł
Twarz + szyja + dekolt - 2600 zł

*do mezoterapii Dermapen 4 + Egzosomy zawsze używamy preparatów wieloskładnikowych najwyższej jakości, dobranych do potrzeb skóry

 
    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229