Masi > Kosmetologia main > Masaz kobido

MASAŻ KOBIDO

Japoński masaż liftingujący twarz.

Jest to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „ Starożytną drogę do piękna”. To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej znanym jako ”anma” (w dosłownym tłumaczeniu naciskanie i pocieranie)

Większość metod masażu twarzy działa na powierzchni twarzy. Kobido poprzez swoja złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. Jest to najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie.

Masaż Kobido nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki, które dzieją się na twarzy czasami z dużą prędkością, mogą być odczuwane na pograniczu bólu.

Celem japońskiego masażu twarzy, jest dokładne określenie kondycji skóry oraz pracy na punktach akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Efekty masażu Kobido

Pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji masażu. Jeżeli zależy nam na trwałym efekcie, warto wykonywać masaż regularnie. Najlepiej zaplanować 12 sesji masażu, 2 razy w tygodniu lub raz w tygodniu.  Po takiej serii można wykonywać masaż raz na jakiś czas, dla utrwalenia efektu.

Efekty:

- zniwelowanie napięć mięśniowych, które powodują zmarszczki mimiczne, spłycenie zmarszczek, spłycenie bruzd-nosowo-wargowych

- zniwelowanie nadmiernego napięcia w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy

- stymulowanie do produkcji składników skóry- kolagenu i elastyny, co prowadzi do ujędrnienia  i zdrowszego wyglądu skóry

- oczyszczenie skóry z toksyn, zanieczyszczeń i martwych komórek skóry, dzięki czemu dodajemy jej naturalnego blasku

- zapewnienie pełnego relaksu i odprężenia

- regulacja bilansu energetycznego całego ciała

- zmniejszenie stresu

- zmniejszenie problemów z układem pokarmowym

- poprawa wzroku

- łagodzi bóle głowy

Wskazania do zabiegu:

- wiotka skóra, której potrzebne jest ujędrnienie, odżywienie i efekt liftingu

- zlikwidowanie napięć mięśniowych w obrębie głowy, szyi oraz karku

- eliminacja stresu - masaż jest doskonałą okazją do odpoczynku i relaksu

Przeciwskazania do zabiegu:

- osoby z wysoką temperaturą

- osoby z obszernymi stanami zapalnymi skóry

- jeżeli na twarzy są rany lub otarcia

- osoby z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym

- osoby, które korzystały z innych zabiegów kosmetycznych, powinny pamiętać o zachowaniu pewnego odstępu, zanim wykonają masaż Kobido

 

Sesja trwa około 1,5 h. Po pierwszych sesjach mogą nastąpić bole głowy, złe samopoczucie czy senność. Jest to spowodowane usuwaniem toksyn z organizmu.

 

CENNIK

 

 

Masaż liftingujący Kobido - 200 - 220 zł
Masaż Kobido z maską - 250 zł

 
    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229