Masi > Medycyna estetyczna > Sculptra

SCULPTRA

Sculptra to najefektywniejszy znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. 

Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy.

Zadaniem Sculptra jest nie tylko czasowe wypełnienie zmarszczek, ale poprawa struktury skóry oraz naturalny lifting, czyli uniesienie opadających partii twarzy.

Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta.

Jak działa Sculptra?

Sculptra to stopniowa poprawa wyglądu skóry i spektakularny efekt przywrócenia objętości. Efekt zabiegu uwidacznia się w ciągu kilku tygodni. W tym czasie kwas L-polimlekowy, będący głównym składnikiem preparatu, stymuluje produkcję kolagenu, regenerując i wygładzając skórę oraz tworząc dla niej rusztowanie.

Działanie preparatu można porównać do bezoperacyjnego liftingu, który jest osiągany bez konieczności hospitalizacji, stosowania znieczulenia oraz długotrwałej rekonwalescencji.

Dzięki stopniowemu działaniu Sculptry zmiany na twarzy będące efektem podania preparatu odbierane są przez otoczenie jako naturalny efekt wypoczętej twarzy i nie są kojarzone z zabiegiem.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Zastosowanie preparatu Sculpra (kwas polimlekowy) wskazane jest tam, gdzie zaistnieje potrzeba zwiększenia objętości okolic skóry. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą przeciwdziałać objawom starzenia się skóry.

Może być stosowana w usuwaniu różnych postaci zmarszczek, takich jak bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, a także opadające kąciki ust.

Ponadto jest świetnym rozwiązaniem powodującym odbudowę objętości okolic skóry, takich jak zapadnięte policzki, korekcję owalu twarzy, ubytki okolic oczodołów.

Oprócz tego powoduje poprawę jędrności skóry, a także odmłodzenie dłoni. Jest również skuteczna w leczeniu zaników tkanki tłuszczowej zwanej lipoatrofią.

Wskazania:

- fałdy nosowo-wargowe

- zapadnięte policzki, skronie

- widoczne bruzdy w kącikach ust (zmarszczki marionetki)

- wiotka skóra twarzy

Efekt zabiegu

Rezultatem terapii jest zwiększenie sprężystości skóry, spłycenie zmarszczek i fałd nosowo-wargowych, a także poprawa owalu twarzy - wymodelowanie kształtu twarzy, podniesienie policzków, brwi.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Pełen rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od zabiegu. W tym czasie Sculptra stymuluje produkcję kolagenu, regeneruje i liftinguje skórę. Zazwyczaj, w celu osiągnięcia pełnego efektu, zabieg należy powtórzyć dwa lub trzy razy, ale zdarza się, że w pełni satysfakcjonujący rezultat daje jednorazowy zabieg.

Trwałość rezultatów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia. W wielu przypadkach dobre efekty estetyczne utrzymują się nawet do 25 miesięcy. By odświeżyć efekt odmłodzenia, zabieg zaleca się powtarzać średnio co dwa lata.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa ok. 20 minut i polega na aplikacji preparatu we właściwe partie twarzy. Nakłucia, wykonywane cienkimi igłami, są niemal bezbolesne. W przypadku obawy przed dyskomfortem, lekarz może znieczulić twarz przed zabiegiem.

Po zakończonym zabiegu, lekarz masuje twarz w miejscach podania preparatu w celu jego odpowiedniego rozprowadzenia.

Przeciwwskazania

ciąża i okres karmienia; skłonność do powstawania blizn przerostowych; infekcje wirusowe i bakteryjne; choroby autoimmunologiczne; schorzenia nowotworowe; niewyrównana cukrzyca.

 

CENNIK

 

 

Sculptra - zabieg odmładzający - 1800 zł

 
    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229