Nici liftingujące FIRST LIFT

Nici liftingujące bezhaczykowe PDO First Lift:

► zapewniają spektakularny efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry

► ich aplikacja jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna,

► zabieg trwa około pół godziny, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć

► można je aplikować niemal na całym ciele

Tak bezpiecznych i wszechstronnych nici jeszcze nie było!

Informacje dodatkowee

Jakie efekty wywołuje nić liftingująca PDO w skórze?

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że zastosowanie nici liftingujących PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu - białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto następuje pobudzenie syntezy elastyny - białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry.

W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Kiedy możemy zauważyć efekty działania nici liftingujących?

Wprowadzając nić liftingującą PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 2 lat.

Czy nici liftingujące powodują bliznowacenie skóry?

Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici liftingujących, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia.

W jakich partiach ciała możemy zastosować nici liftingujące?

Jedną z najważniejszych zalet nici liftingujących PDO First Lift jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale choćby do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.

W jaki sposób nić liftingująca PDO jest wprowadzana pod skórę?

Nić liftingująca PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg medycyny estetycznej z zastosowaniem nici liftingujących trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny.

Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający). Następnie lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą. Po oznaczeniu zakresu zabiegu medycyny estetycznej następuje wprowadzanie igieł w tkankę podskórną. Igły umieszczamy w określonych punktach na twarzy w celu uzyskania efektu najskuteczniejszego napięcia skóry.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenia nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.

Skąd pochodzą nici liftingujące PDO?

System nici PDO powstał 5 lat temu w Korei Południowej, gdzie zauważono, że obecność nici PDO w tkance, połączona z akupunkturą, wzmacnia mięśnie i ścięgna całego organizmu. Początkowo stosowano PDO (polidioksanon) głównie jako główny składnik wchłanialnych szwów skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii i okulistyce (zaobserwowano zaskakującą poprawę jakości skóry po absorpcji szwów). Po 3 latach metoda została zastosowana także w medycynie estetycznej. Obecnie metoda PDO wykorzystywana jest m.in. w Japonii, USA, Brazylii, Rosji i w krajach Europy Zachodniej. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na ternie całej Unii Europejskiej.

Z czego zbudowana jest nić liftingująca PDO?

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

Jakie są opinie ekspertów na temat nici liftingujących PDO?

Zdaniem lekarzy specjalistów zabiegi z zastosowaniem nici liftingujących PDO First Lift będą znajdować coraz większe rzesze zwolenników. Biorąc pod uwagę wszechstronność zastosowania nici liftingujących PDO, stają się one produktem, który może w przyszłość zrewolucjonizować sposób myślenia o medycynie estetycznej w naszym kraju.

„To niewiarygodne, jakie efekty można osiągnąć w czasie niespełna godzinnego zabiegu. Wchłanialne nici First Lift to nowy potencjał w medycynie estetycznej”.

Dr Iwona Radziejewska, Croma Princess Academy

„Poprawę wyglądu skóry uzyskujemy natychmiast. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a niewielkie zaczerwienia i krwiaki ustępują po kilku dniach”.

Dr Andrzej Kępa, Medbeuty, Aesthetic Clinic Kępa

„Nici liftingujące PDO to nowa, bezpieczna procedura zwiększania napięcia, odmładzania i liftingu skóry – nie tylko skóry twarzy, ale też szyi, dekoltu, ramion, a nawet kolan czy łokci”.

Dr Joanna Magdziarz-Orlitz, Derma-Clinic

PDO First Lift. Nowy rozdział w polskiej medycynie estetycznej. 

Cennik

1 nić

90 zł

    adres

    MASI dr Mariusz Domagalski

    ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


    534 224 229
    668 469 240