FACEMODELING

Facemodeling to w pełni naturalna metoda modelowania i odmładzania twarzy, która łączy unikalne techniki stymulujące odnowę biologiczną i estetyczną.

Facemodeling to metoda manualnej korekty estetycznej twarzy.  Ta wielopłaszczyznowa metoda pozwala przywrócić młody wygląd twarzy oraz równowagę całego ciała. Dzięki holistycznemu podejściu i wieloaspektowej pracy z twarzą osiągamy długotrwałe i widoczne efekty poprawy jej piękna i zdrowia.

Facemodeling to skuteczna multiterapia, która stanowi alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej, a w szczególności jest to droga do przywrócenia naturalnego zdrowia i piękna nie tylko twarzy, ale i całego organizmu.

Efekty zabiegu

 • spłycenie lub pozbycie się zmarszczek mimicznych
 • korekcja kształtu oraz symetrii twarzy
 • odmłodzenie tkanek
 • poprawa owalu twarzy
 • działanie liftingujące
 • poprawa kolorytu skóry
 • przywrócenie elastyczności i napięcia skóry
 • pobudzenie drenażu limfatycznego, odprowadzenie zastojów limfatycznych
 • lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek

Terapia przywraca prawidłową cyrkulację w organizmie, ale też rozluźnia przykurcze i ujędrnia partie luźne. Dostarcza bodźców dla układu nerwowego, stymulując wydzielanie korzystnych hormonów. I wreszcie, wpływa na namnożenie tkanki łącznej i działa na twarz niczym mezoterapia biologiczna.

Poprzez uwolnienie napięć i blokad mięśniowych w obszarze twarzy, uzyskujemy poprawę całej bioestetyki, co również ma znaczący wpływ na ogólne polepszenie kondycji najgłębiej położonych tkanek. Jedynym wykorzystywanym przy tym zabiegu narzędziem są doświadczone dłonie terapeuty.

Dzięki innowacyjnemu zastosowaniu tych wyjątkowych technik, w jednej sesji zabiegowej możemy osiągnąć długotrwały efekt biologicznego odmłodzenia naszej twarzy nawet o kilka lat.

Facemodeling działa na najgłębszych strukturach naszych tkanek i mięśni, co pozwala na uzyskanie widocznych efektów już po pierwszym zabiegu.

Techniki wykorzystywane w facemodelingu są bardzo zaawansowane. Wykorzystuje się tu:

 • Mioplastykę – czyli masaż tkanek głębokich, rozluźniający i uwalniający blokady i napięcia w strukturach powięziowych i mięśniowych.
 • Interplastykę – wewnątrztkankowy masaż twarzy, dzięki któremu mamy większy dostęp do prawidłowej terapii mięśni twarzy.
 • Kapilarpterapię – próżniowy masaż szklanymi bańkami, który doskonale usprawnia drenaż limfatyczny.
 • Akupresurę – która poprzez odpowiednie uciskanie biologicznie aktywnych punktów pozwala przywrócić i zachować piękno, młodość i zdrowie.
 • Kinesiotaping estetyczny – pozwala podtrzymać i pogłębić w domu efekty uzyskane podczas terapii facemodelingu.
 • Osteoplastykę – która pozwala poprawić mobilność układu kostno-mięśniowego.

Na jakie efekty mogę liczyć po serii zabiegów?

Facemodeling wizualnie odmładza i poprawia jakość skóry. Dzięki tej metodzie odmładzamy tkanki, uzyskujemy korektę estetyczna, uwalniamy napięcia i blokady.

Odbudowujemy skórę, naczynia włosowate, poprawiamy cyrkulację krwi, a to prowadzi do lepszego odżywienia tkanek. Niwelujemy bruzdy, obrzęki, cienie pod oczami. W konsekwencji nasza twarz, szyja, dekolt wyglądają młodziej i zdrowiej.

Czy facemodeling jest bolesny?

W miejscach dużych napięć, sklejeń i zrostów terapia może być intensywniej odczuwana podczas pierwszych masaży, nigdy jednak nie przekraczamy 5-6 w numerycznej skali bólu od 0-10. Kiedy rozmiękczymy zrosty, uwolnimy blokady i zastoje tkankowe masaż staje się bardzo przyjemny.

Ile trwa sesja facemodelingu?

Pojedynczy zabieg trwa około dwóch godzin. Na początku polecamy wykonać 3 zabiegi w odstępie dwóch tygodni, najlepiej aby kolejne zabiegi były wykonywane raz na 1-1,5 miesiąca.

Ilość zabiegów i ich efekty są uzależnione od wielu czynników i u każdej naszej klientki przygotowujemy indywidualnie plan zabiegowy. Już po jednej sesji zabiegowej możemy zaobserwować lokalne odmłodzenie tkanek.

Czy facemodeling to powtarzalny schemat zabiegowy?

Każdy zabieg jest inny, dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta w danym dniu.

Dla kogo jest ten zabieg?

Dla każdego niezależnie od wieku!

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Stany zapalne skóry; trądzik krostkowy i ropny; trądzik różowaty w fazie zaostrzenia; skóra mocno naczyniowa; choroby dermatologiczne; stany ropne jamy ustnej; zmiany ropne okolicy zębów; stany zapalne dziąseł; ciąża zagrożona; gorączka, stany grypowe; powiększone węzły chłonne; choroby nowotworowe i stany po ich chirurgicznym leczeniu; guzki niewiadomego pochodzenia; tętniaki; nadciśnienie, ciężkie choroby serca, podejrzenie zawału sercowego, wady serca; zaawansowana miażdżyca, zakrzepica; nadczynność tarczycy (dotyczy masażu szyi); porażenie nerwu trójdzielnego; choroby psychiczne; zabiegi medycyny estetycznej tj.: botox 2 tygodnie, kwas hialuronowy (3-6 tygodni), nici liftingujace (3-6 miesięcy)

CENNIK

  adres

  MASI dr Mariusz Domagalski

  ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


  534 224 229