MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA

Mikrodermabrazja korundowa polega na silniejszym złuszczaniu naskórka niż mikrodermabrazja diamentowa. Obie metody polegają na mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, z ta różnicą, że przy diamentowej używa się urządzenia z diamentową głowicą, a przy korundowej nie stosuje się diamentu, lecz glinkę.

W czasie zabiegu mikrodermabrazji zostaje utworzone podciśnienie za pomocą próżni, która uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu (korundu). Kryształy są nanoszone na skórę (uderzając w powierzchnie skóry) za pomocą specjalnego urządzenia ręcznego, które jest przesuwane po skórze i w ten sposób usuwane są górne warstwy naskórka.

Wskazania

 • suchość i nadmierne rogowacenie skóry
 • tłusta skóra, łojotok i trądzik pospolity
 • blizny potrądzikowe, nierówności skóry
 • rozszerzone pory
 • rozstępy, blizny i bliznowce
 • przebarwienia i odbarwienia
 • delikatne linie i zmarszczki
 • utrata jędrności skóry
 • fotostarzenie i uszkodzenia posłoneczne (twarz, ręce, szyja)
 • zniszczona i wymagająca regeneracji skóra
 • szara, niedotleniona, zmęczona skóra
 • zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych fotoodmładzania, usuwania tatuaży

Dla kogo mikrodermabrazja korundowa?

Mikrodermabrazję korundową można wykonywać na wszystkich rodzajach skóry oprócz naczyniowej. Szczególnie polecana jest osobom, które mają rozszerzone pory i blizny potrądzikowe. Po zabiegu mikrodermabrazji korundowej na skórze może niekiedy pojawić się lekkie zaczerwienienie, utrzymujące się przez parę godzin, ale gdy ustępuje, nie powinno być śladów zabiegu.

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji korundowej?

Efekty mikrodermabrazji korundowej widać już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się rozjaśniona, ma mniej widoczne przebarwienia, jest bardziej elastyczna, pozbawiona martwego naskórka. Świeża skóra lepiej przyjmuje przenikanie kosmetyków w głąb skóry.

Częstotliwość zabiegów

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach co 7-10 dni przy zabiegach odmładzających i co 4 tygodnie w leczeniu trądziku. Zależy to od oczekiwań pacjenta. W celu podtrzymania i utrwalenia wyników zaleca się co 4-6 tygodni powtórzenie mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja korundowa czy diamentowa?

Mikrodermabrazja korundowa jest bardziej inwazyjną metodą oczyszczania skóry niż mikrodermabrazja diamentowa. Charakteryzuje się dużo silniejszym efektem złuszczania naskórka i w związku z tym efekt złuszczenia jest bardziej widoczny. Zdecydowanie lepiej radzi sobie z likwidacją mocno rozszerzonych porów oraz usuwaniem widocznych przebarwień.

Przeciwwskazania

Zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka; zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa; zakażenia grzybicze; trądzik krostkowy, ropowiczy; trądzik różowaty; nowotwory skóry i znamiona; terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa); zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy); skóra naczyniowa. Mikrodermabrazja nie jest przeciwwskazana w przypadku ciąży.

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg mikrodermabrazji nie wymaga specjalnego przygotowania skóry, jednak na 5 dni przed zabiegiem powinno się unikać:

 • kremów do depilacji
 • elektrolizy, woskowania
 • kremów i żeli peelingujacych
 • stosowania zewnętrznych retinoidów
 • mężczyźni nie powinni golić się w dniu zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazji zaleca się stosowanie preparatów rewitalizujących, regenerujących, nawilżających, bogato witaminowych, bowiem substancje aktywne zawarte w kremach wchłaniają się dużo lepiej.

Aby uniknąć możliwości pojawienia się przebarwień, należy stosować filtry przeciwsłoneczne o wysokim faktorze. W ciągu kilku dni po zabiegu nie wolno korzystać z solarium oraz kąpieli w chlorowanej wodzie.

W okresie jesienno- zimowym należy chronić miejsca po zabiegu przed wpływem zimna i wiatru. W terapii przebarwień między zabiegami zaleca się stosowanie preparatów rozjaśniających, a w przypadku blizn zanikowych - środków złuszczających.

Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa oraz możliwości uzyskania wyraźnej poprawy stanu skóry w wielu stanach chorobowych mikrodermabrazja korundowa znajduje szerokie zastosowanie w dermatologii estetycznej.

Cennik

Twarz 250zł
Szyja 150zł

Dekolt

250zł

Twarz + szyja

300zł

Twarz + szyja + dekolt

400zł

Ramiona 350zł


Do każdego zabiegu używamy tylko jednorazowych końcówek, co daje gwarancję bezpieczeństwa i higieny dla klienta.

  adres

  MASI dr Mariusz Domagalski

  ul. Wielka Odrzańska 30, 70-535 Szczecin / poland


  534 224 229
  668 469 240